شورای رقابت درباره قیمت خودروهای مدل 96 توضیح داد

رئیس شورای رقابت در رابطه با پیش فروش خودروهای مدل 96 توسط شرکت‌های خودروساز، گفت: لیست ارسالی خودروسازان در فروش قطعی مدلهای 96 مطابق دستور العمل شورای رقابت است. اما در فروش‌های بلندمدت با محاسبه نرخ سود و قیمت روز خودرو فروش‌ها انجام می‌شود.

به نقل از تسنیم-  رضا شیوا  با اشاره به اینکه شورای رقابت فقط در مورد قیمت و بازار خودروهایی که مشمول دستور العمل قیمت گذاری باشند ورود پیدا می‌کند، اظهار داشت: بررسی تغییرات قیمتی سایر خودروها از جمله وارداتی ها با شورای رقابت نیست و در این زمینه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت صنعت باید اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه خودروسازان به هیچ عنوان امکان افزایش قیمت محصولات خود را ندارند، افزود: باز تأکید می‌کنم در اردیبهشت ۹۶ شاخص های دستور العمل قیمت گذاری خودرو را بررسی و در نهایت قیمت های جدید را اعلام می‌کنیم، اما تا آن تاریخ هیچ خودروسازی اجازه افزایش قیمت خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت گذاری را ندارد.

رئیس شورای رقابت با اشاره به پیش فروش خودروهای مدل 96 توسط شرکت‌های خودروساز، گفت: لیست ارسالی خودروسازان در فروش قطعی مدل های 96 مطابق دستور العمل شورای رقابت است. اما در فروش‌های بلند مدت با محاسبه نرخ سود و قیمت روز خودرو فروش ها انجام می‌شود؛ به نحوی که ممکن است تا زمان تحویل خودرو قیمت ها با تغییراتی همراه شود.

شیوا با بیان اینکه اختلاف قیمت خودروهای مدل ۹۵ با ۹۶ در بازار طبیعی است، گفت: این امر به معنی حاشیه بازار نیست؛ البته شورا وضعیت بازار خودرو را به‌صورت جدی بررسی و با هرگونه تخلف برخورد لازم را انجام خواهد داد.

کدام دست دوم؟ تقابل مزدا323 و سیتروئن زانتیا

با ۸ میلیون تومان پیش پرداخت صاحب تیبا شوید

افزایش قیمت خودروهای داخلی مدل 1396

کاهش قیمت خودروهای مدل ۹۵ در پی عرضه خودروهای مدل ۱۳۹۶

 

داتیس کاپ سرویس رنو پارس کارمانیا نیسان چری تیگو 7 تعمیرگاه تخصصی بهنام

MVM x22

DS رامک خودرو outlander

جک کرمان موتور

تلگرام
نظر شما !!