استفاده از خودروهای هیبریدی قیمت خودرو را کاهش می دهد

رئیس کمیته حل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی معتقد است استفاده از خودروهای هیبریدی قیمت خودرو را تعدیل خواهد کرد و راهککاری برای ساماندهی به آشفتگی بازار خودرو است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

شادمه رکاظم زاده با اشاره به اینکه قیمت خودرو در بازار با ورود خودروهای هیبریدی روند کاهش را طی خواهد کرد، افزود: در شرایط فعلی که به جز افزایش قیمت ها ما با بحث آلودگی هوای کلان شهری مثل تهران هم روبرو هستیم؛ فراهم کردن زمینه برای ورود خودروهای هیبریدی به کشور بدون تعرفه و با حجم مشخص می تواند در قیمت خودرو تاثیرگذار باشد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش نرخ ارز بیشترین تاثیر را در افزایش قیمت خودرو داشته است، از عملکرد دولت انتقاد کرده و تصریح کرد: دولت در هر دو موضوع کنترل نرخ ارز و تنظیم قیمت ها در نهاده های مختلف -به عنوان مثال در حوزه صنعت- خوب عمل نکرده است.

وی اضافه کرد: اینکه به یک باره ثبت سفارش با شرایط خاصی از سوی برخی شرکت های خودروساز پیش می آید و افراد زیادی برای ثبت سفارش به شرکت اعلام کننده فراخوان هجوم می آورند تا محصول مورد نظر را خریداری کنند، نشان از آشفتگی و شرایط بد بازار خودرو دارد.

گزارش خودرو

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: کشور ما سال گذشته به یک جنگ اقتصادی تهدید شد اما متاسفانه گویا دولت این موضوع را جدی نگرفت و برنامه زیادی برای این شرایط نداشت، به گونه ای که با بروز تحریم ها اعلام کرد که نرخ دلار به 4200 تومان افزایش یافته است.

کاظم زاده به تعطیلی صرافی ها توسط دولت نیز اشاره ای کرد و افزود: بهتر بود دولت صرافی ها را تعطیل نمی کرد و دلار را نیز کالای قاچاق به حساب نمی آورد؛ چراکه این کار خود اثر معکوس بر اقتصاد کشور به جا گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید از زمان آغاز تهدیدهای اقتصادی خارجی، بسته ها و سیاست های اقتصادی خود را پیش بینی می کرد، گفت: در هر حال برای مقابله با تحریم ها در عرصه بازار خودرو باید موضوع را به صورت چندجانبه نگاه کرد و در کنار این نوع نگاه، دولت و مجلس نیز باید همراه هم برای از بین رفتن التهاب در بازار خودرو کمک کنند.

منبع: خانه ملت

مذاکره جیلی و تویوتا بر سر ساخت خودروهای هیبریدی

تفاهم نامه سه جانبه وزارت صنعت، جهاددانشگاهی و بخش خصوصی برای تولید خودرو هیبریدی

خودروهای هیبریدی از رزرو روزانه طرح ترافیک معاف شدند

آیا خرید خودروهای هیبریدی در ایران عاقلانه است؟

کاهش نقدینگی با پیش فروش خودرو / هدایت پول های سرگردان به سمت بازار خودرو

مُسَکِن بازار خودرو، عرضه سریع خودروهای ثبت نامی است + قیمت خودروهای پرطرفدار در بازار

نوسانات ارز بازار خودرو را قفل کرد!/ خریداران و فروشندگان با چه استدلالی دست از معامله می کشند؟

آیا بازار خودروهای وارداتی آرام می گیرد؟ ترخیص خودروهای در گمرک مانده در انتظار موافقت رئیس جمهور

تعمیرگاه تخصصی بهنام چری داتیس MVM x22 آمیکو

جک کرمان موتور

نظر شما !!