پرداخت عوارض برای ورود به 5 تونل تهران و بزرگراه صدر

به زودی لایحه دریافت عوارض برای ورود به 5 تونل تهران و بزرگراه صدر به شورای شهر تهران ارائه می شود. مولفه‌هایی که نرخ عوارض را تعیین می کند شامل طول تونل، داشتن معاینه فنی و معاینه فنی برتر و ساعت تردد خواهد بود.

معاونت حمل و نقل و ترافیک این هفته پیش‌نویس لایحه‌ای را به معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران ارائه کرده است که بر اساس آن ۵ تونل تهران و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض عبور و مرور می شود.

پیش نویس این لایحه در اداره تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته و این لایحه از لحاظ کارشناسی و حقوقی بررسی شده که در نهایت لایحه به تایید رسیده و به زودی به شورای شهر ارسال می شود. بر اساس این لایحه، تونل‌های نیایش، رسالت، توحید، شهدای غزه و امیرکبیر و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض شده و خودروهای عبوری برای هر بار عبور باید رقمی را به عنوان عوارض پرداخت کنند که گفته می شود حداقل عوارض پیش بینی شده حدود ۳ هزار تومان خواهد بود.

مولفه‌هایی که نرخ عوارض را تعیین می کند شامل طول تونل، داشتن معاینه فنی و معاینه فنی برتر، ساعت تردد خواهد بود.

گزارش خودرو

پیش از این نیز چنین لایحه ای از سوی شهرداری تهران ارائه شده بود که با توجه به شرایط اقتصادی آن زمان و افزایش ناگهانی قیمت ها شهرداری ترجیح داد این لایحه را پیگیری نکرده و آن را از شورا پس گرفت.

آن زمان دلیل ارائه این لایحه عدالت در شهر عنوان شده بود در حالی که هیچ کدام از این تونل ها و اتوبان صدر وسیله حمل و نقل عمومی پیش بینی نشده در حالی که در ابتدای ساخت پل طبقاتی صدر قرار بود یک خط BRT از آن عبور کند.

منبع: مهر

احداث تونل در میدان ونک برای رفع ترافیک

کنترل هوشمند تونل های پائیتخت

ممنوعیت تردد موتورسیکلت ها در تونل های پائیتخت اجرایی شد

ممنوعیت ورود موتورسیکلت ها به تونل های تهران

تونل کندوان ۷۹ ساله شد

بهره برداری 4 مرکز جدید معاینه فنی در تهران

چند از ساعت از عمرمان در ترافیک سپری می‌شود؟

چگونه از میزان بدهی طرح ترافیک خود آگاه شویم؟

سال آینده طرح زوج و فرد به حلقه دوم طرح ترافیک تبدیل می شود

نرده های چهارراه ولیعصر برای سهولت تردد جمع آوری می شود

تعمیرگاه تخصصی بهنام چری داتیس MVM x22 آمیکو

جک کرمان موتور

نظر شما !!