خودروهای خودران باید با دستور پلیس متوقف شوند

تولید و توسعه خودروهای خودران با چالش‌های زیادی مواجه است و یکی از این چالش‌ها توقف با فرمان پلیس است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

سازندگان خودروهای خودران به طور مدام در حال بهبود و افزودن قابلیت‌هایی جدید به خودروهای خود هستند ولی یکی از چالش‌هایی که به نظر می‌رسد هنوز راه زیادی تا جایگزینی انسان با فناوری برای رانندگی باقی مانده است.

همه روزه چالش‌های جدید پیش روی تولیدکنندگان خودروهای خودران قرار می‌گیرد. یکی از سخت‌ترین چالش‌های این شرکت‌ها اطمینان از نحوه برقراری ارتباط درست خودروهای خودران با انسان‌ها در شرایط و مکان‌های گوناگون است. از جمله مکان‌هایی که نیاز ضروری به اطاعت و تبعیت از فرمان انسان از سوی خودرو خودران است، محل‌های حضور پلیس است.

در واقع این خودروها باید در صورت تشخیص پلیس متوقف شود و بدون چون و چرا از فرمان‌های پلیس تبعیت کنند. این ویژگی علاوه بر کمک به ارتقا سطح رعایت قانون در در خودروهای خودران می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای موجب کاهش نگرانی‌ای ایمنی از سوی مامورین پلیس شود. رعایت حقوق عابرین پیاده، رعایت حق تقدم عبور برای سایر خودرو‌ها در تقاطع و عدم تجاوز از سرعت مجاز در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها از جمله مهم‌ترین مسائلی است که پلیس به دنبال تکامل آن در خودروهای خودران است.

گزارش خودرو

Waymo یکی از شرکت‌هایی است که در ماه‌های اخیر با توسعه خودروهای خودران خود این وسایل نقلیه را با آزمایش‌های میدانی در خیابان‌های شهرهای مختلف ایالات متحده آمریکا آماده در بهره‌برداری عمومی می‌کند. این شرکت خودرو خودران تولید خود را تدر خیابان‌های آریزونا مورد آزمایش قرار داد. در این آزمایش خودرو خودران هنگام مواجه با چراغ قرمز در تقاطع توقف کرد ولی پس از سبز شدن چراغ نیز شروع به حرکت نکرد زیرا افسر پلیس حاضر در آن محل دستور توقف را صادر کرده بود.

شرکت Waymo هم اکنون با طی کردن مراحل آزمایشی بسیار در حال توسعه نرم‌افزاری سیستم‌هایی است که دستورهای پلیس در معابر شهری و بین شهری را برای خودرو خودران قابل درک و اجرا بنماید. البته این ارتباط با محیط پیرامون تنها به دستورهای پلیس محدود نمی‌شود و خودرو خودران باید همه عوامل ایمنی و دور ماندن از خطر و به وجود آوردن حادثه برای دیگران را به طور کامل اجرا کند.

به عنوان مثال این خودروها باید محل‌هایی از مسیر تردد خود را که درحال تعمیر به وسیله کارگران است به خوبی شناسایی و تدابیر مناسب را برای عبور از آن محل در نظر بگیرند. البته لازم به ذکر است تجربیات اخیر برخی از مامورین پلیس در مواجه با خودرهای خودران نشان داده است تعدادی از سازندگان این خودروها هنوز نتوانسته‌اند، تولیدات خود را برای اجرای فرمان‌های پلیس هماهنگ کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبرهای جدید از خودرو خودران شرکت اپل

DS7 نخستین خودرو خودران گروه PSA

اجازه تست خودروهای خودران در سطح 5 در کالیفرنیا

همکاری اوبر با تویوتا برای استفاده از خودروهای خودران

ساخت بزرگترین مرکز تست خودروهای خودران در میشیگان آمریکا

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری گوگل برای خودروی خودران

سرمایه گذاری بزرگ فولکس واگن برای خودروهای خودران

تعمیرگاه تخصصی بهنام چری داتیس MVM x22 آمیکو

جک کرمان موتور

نظر شما !!