خدمات اتوبوسرانی برابر برنامه زمان بندی انجام می شود

به گفته ی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی ارائه خدمات حمل و نقل در تمامی خطوط اتوبوسرانی برابر برنامه زمان‌بندی صورت می‌پذیــرد و با استفاده از برنامه مدیریت هوشمند ناوگان AVL پایش می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی درباره تاخیر در حرکت اتوبوس‌ها در برخی خطوط اظهار کرد: یکی از دلایل کمبود اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی مربوط به فرسودگی بیش از اندازه اتوبوس‌ها است که بیش از 60 درصد از آنها در حال حاضر فرسوده و خارج کردن آنها از خط مشکلاتی را بوجود می‌آورد.

وی افزود: به همین لحاظ ارائه خدمات حمل ونقلی در تمامی خطوط اتوبوسرانی برابر برنامه زمان‌بندی صورت می‌پذیــرد و با استفاده از برنامه مدیریت هوشمند ناوگان AVL پایش می‌شود که با مشاهده اختلال در نحوه سرویس رسانی به شهروندان برابر مقررات با شرکت خصوصی مربوطه رفتار می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی در ارتباط با گلایه‌مندی برخی مسافران به دلیل تاخیر در ساعت حرکت اتوبوس ها در برخی خطوط از جمله میدان جمهوری ـ کریمخان گفت: در این خط برابر بررسی‌های به‌عمل آمده سر فاصله حرکتی در ساعات پیک 4 دقیقه و در ساعات غیر پیک نیز حداکثر 15 دقیقه انجام می‌شود که امید است با تبدیل ناوگان به اتوبوس های جدید بتوان نسبت به رفع مشکل نیز اقدام کرد.

سنندجی ادامه داد: در راستای استفاده بهینه از ناوگان موجود در شهر تهران و با توجه به عدم تحویل اتوبوس نو در چند سال اخیر به شرکت واحد اتوبوسرانی، با مهندسی مجدد خطوط تعداد ناوگان هر خط بر مبنای محاسبه میزان تقاضای سفر، محاسبه زمان سفر، سر فاصله حرکت ناوگان، طول مسیر، در نظر گرفتن ضریب ترافیک مسیر و ضریب پشتیبان و اخذ نظرات مهندس مشاور و کارشناسان رسمی ذیصلاح نسبت به تعیین تعداد ناوگان مورد نیاز هر یک از خطوط اقدام می‌شود.

گزارش خودرو

وی اشاره کرد: توجه به این موضوع در تمامی خطوط اتوبوسرانی واقع در محدوده سرویس رسانی مناطق 22 گانه شهرداری صورت می‌گیرد لذا با توجه به اینکه خطوط اتوبوسرانی از نقاط مختلف شهر عبور می‌کند تخصیص اتوبوس به خطوط تحت عنوان شمال و جنوب شهر مفهومی ندارد و به‌طور یکسان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی بیان کرد: برخی از خطوط تندرو از جمله خط 7 از میدان راه آهن در یکی از بخش‌های جنوبی تهران به شمالی‌ترین نقطه شهر در حال تردد است پس نمی‌توان گفت اتوبوس ها به کدام قسمت شهراختصاص یافته و یا خط یک تندرو از چهارراه تهرانپارس از شرقی ترین نقطه به غربی ترین منطقه در حال تردد است.

سنندجی اظهار کرد: تخصیص اتوبوس به خطوط بر اساس میزان فرسودگی اتوبوس‌ها، تعداد مسافر، طول مسیر، تعداد ایستگاه ، نوع ایستگاه و ده‌ها شاخص دیگر تعیین و ارتباطی به موقعیت جغرافیایی شمال و جنوب شهر ندارد.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پای مترو به نمایشگاه بین المللی هم باز می شود

چرا آلاینده ازن در هوای تهران طی 2 سال اخیر افزایش یافته است؟

لزوم تکمیل فضاهای پشتیبان خطوط مترو تهران

الزام رانندگان اتوبوس پایتخت به روشن کردن کولر

نرخ جدید کرایه ها روی تمامی ایستگاه های تاکسی نصب شده است

تعمیرگاه تخصصی بهنام سفرباتو داتیس MVM x22 آمیکو

جک کرمان موتور

نظر شما !!