پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جتور Traveller / لندروور دیفندر چینی با طراحی طراح سابق پورشه!

خودروسازی چینی چری سال گذشته کانسپت جذابی را به نام T-X رونمایی کرد و حالا این کانسپت در کالبد تولیدی و با کمترین تغییرات در مقایسه با نسخه کانسپت تحت برند جِتور و با نام Traveller راهی بازار می شود. نکته حائز اهمیت درباره این شاسی بلند جذاب اینست که با قیمت پایه 149 هزار […]

سامیار راشد
یکشنبه - ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

خودروسازی چینی چری سال گذشته کانسپت جذابی را به نام T-X رونمایی کرد و حالا این کانسپت در کالبد تولیدی و با کمترین تغییرات در مقایسه با نسخه کانسپت تحت برند جِتور و با نام Traveller راهی بازار می شود. نکته حائز اهمیت درباره این شاسی بلند جذاب اینست که با قیمت پایه 149 هزار و 800 یوان معادل 21 هزار و 500 دلار عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

طراحی جذاب و اصیل آن با اندکی تأمل، آفرود معروف لندروور دیفیندر را در ذهن تداعی می کند. در برخی جزئیات شاید بتوان ردپای فورد برانکو و کیا EV9 را نیز مشاهده کرد. طراحی این شاسی بلند جذاب توسط Hakan Saracoglu انجام شده که پیش از پیوستن به چری، در طراحی هایپر کار 918 اسپایدر و سوپراسپرت کیمن، با پورشه همکاری کرده است.

جِتور Traveller در دو نسخه استاندارد با ظرفیت پنج سرنشین و فاصله محورهای بیشتر با ظرفیت هفت سرنشین قابل سفارش است. این شاسی بلند، علاوه بر سه موتور 1.5 لیتری، 1.6 لیتری و 2 لیتری توربو، دو موتور پلاگین هیبرید نیز عرضه می شود که البته هنوز قدرت و گشتاور آنها اعلام نشده اما به دو گیربکس 8 سرعته اتوماتیک یا 7 سرعته دو کلاچه تجهیز می شود.

درحالیکه قیمت پایه آن 21 هزار و 500 دلار با موتور بنزینی 1.5 لیتری اعلام شده، نسخه های هیبریدی با قیمت پایه 28 هزار و 300 دلار عرضه می شوند که بازهم قیمت بسیار ارزنده ای است.

 

نوشته: سامیار راشد

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی