تاثیر منفی تحریم های آمریکا بر فروش اسکانیا / اسکانیا به دنبال راهی برای ادامه فروش قطعات یدکی در ایران

این طور که مدیرعامل شرکت سوئدی اسکانیا اعلام کرده، تحریم های آمریکا علیه ایران، بر فروش این شرکت تاثیر منفی خواهد داشت و اگر این وضعیت بهتر نشود تمام حجم فروش اسکانیا به مخاطره خواهد افتاد. اما صحبت های هنریک هنریکسون نشان می دهد اسکانیا به دنبال راهی برای فروش قطعات یدکی در ایران می گردد.

 

«هنریک هنریکسون» مدیرعامل اسکانیا اظهار داشت: با توجه به اطلاعاتی که در دست داریم، اگر اوضاع بهتر نشود تمام حجم [فروش] ما به مخاطره خواهد افتاد.
وی همچنین اعلام کرد که اسکانیا روی طرحی کار می کند تا بتواند قطعات یدکی کامیون و اتوبوس را به ایران منتقل کند.

بعد از امضای برجام و رفع تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران، اسکانیا جزو اولین شرکت های خودروسازی بود که به ایران بازگشت.

گزارش خودرو

اسکانیا تحت مالکیت فولکس واگن قرار داشته و حضور گسترده ای در ایران دارد. گروه صنعتی ماموت به عنوان نماینده و شریک تجاری اسکانیا در ایران به شمار می رود. به گفته هنریکسون، این شرکت سالانه پنج تا 6 هزار کامیون و اتوبوس در ایران به فروش می رساند. اسکانیا سال گذشته 109 هزار و 415 خودرو در دنیا فروخته که پنج درصد از فروش های آن در ایران بوده است.

محصولاتی که اسکانیا به ایران صادر می کند در کارخانه های این شرکت در آمریکایی لاتین و اروپا تولید می شوند. این محصولات از طریق شرکای محلی اسکانیا در ایران توزیع می شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت پس از آنکه برخلاف تعهدات بین المللی از برجام خارج شد، اعلام کرد که تحریم ها علیه ایران را بازمی گرداند.
بسیاری از کشورها به این اقدام اعتراض کرده اند. اتحادیه اروپا طرح هایی برای دور زدن تحریم های آمریکا ارائه کرده است. کشورهای دیگری مانند چین نیز اعلام کرده اند که در حوزه تحریم های نفتی علیه ایران با آمریکا همراهی نمی کنند و همچنان از ایران نفت خریداری خواهند کرد.

منبع: ایرنا

فولکس واگن پاسات و تیگوان با ماموت به شهر می آیند / گزارش تست درایو و بازدید از کارخانه

سرمایه گذاری اسکانیا در ایران

رنو هم رفتنی شد! / رنو فرانسه در راستای تبعیت از تحریم های آمریکا از ایران می رود

کوچ پژو سیتروئن از ایران / تعلق سرمایه گذاری گروه خودروسازی PSA در ایران

آیا خروج آمریکا از برجام بر قراردادهای خودرویی بی تاثیر است؟

جاده سالاران/ نگاهی به کامیون کشنده های مطرح بازار ایران

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!