طرح های پیش فروش خودرو درمان قطعی مشکل بازار خودرو نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه طرح‌های پیش‌فروش خودرو می‌تواند به عنوان مُسکن و به صورت موقت از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند، اما درمان قطعی حل مشکلات این حوزه نیست.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با وجود در نظر گرفتن فرمول‌های ویژه فروش، مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌توانند در طرح‌های پیش‌فروش خودرو ثبت‌نام کنند، زیرا برخی با استفاده از رانت و اطلاعاتِ به روز اقوام و بستگان خود را در این طرح‌ها ثبت نام می‌کنند.

وی درباره تاثیر طرح‌های پیش‌فروش بر قیمت خودرو، گفت: اگرچه طرح‌های پیش‌فروش خودرو می‌تواند به عنوان مُسکن و به صورت موقت از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند، اما درمان قطعی حل مشکلات این حوزه نیست.

گزارش خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است خودروسازان باید کنترل خود را بر نحوه اجرای طرح‌های پیش‌فروش خودرو افزایش دهند تا اتهامات وارد شده به این شرکت‌ها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه سوداگران از وضعیت بازار خودرو و تولید آنها آگاه هستند، به همین دلیل با کاهش عرضه به راحتی قیمت‌ها را در بازار افزایش می‌دهند، ادامه داد: با افزایش تولید قطعه‌سازان، تیراژ خودروسازان نیز بیشتر می‌شود و در نتیجه، عرضه به بازار افزایش یافته و از گرانی‌ها جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

رشد تقاضا در ماه های پایانی سال عامل گرانی در بازار خودرو 

نحوه پیش فروش خودرو چکش کاری می شود

کاهش چشمگیر معاملات در بازار خودرو

دولت به جای پرداخت این تسهیلات، بهتر است دست از قیمت‌گذاری خودرو بردارد

تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!