پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خط_تولید_خودرو

توقف تولید پنج مدل خودروی داخلی

از ابتدای دی ماه امسال با اجرایی شدن معیار جدید میزان آلایندگی C02، تولید پنج مدل خودروی داخلی به دلیل پاس نکردن این استاندارد متوقف خواهد شد. براساس آنچه که در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو مطرح شده، از ابتدای دی ماه امسال معیار جدید میزان آلایندگی CO2 خودروها اجرایی خواهد شد. با اجرایی شدن […]

سهیل زنگنه
شنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۴

از ابتدای دی ماه امسال با اجرایی شدن معیار جدید میزان آلایندگی C02، تولید پنج مدل خودروی داخلی به دلیل پاس نکردن این استاندارد متوقف خواهد شد.

براساس آنچه که در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو مطرح شده، از ابتدای دی ماه امسال معیار جدید میزان آلایندگی CO2 خودروها اجرایی خواهد شد. با اجرایی شدن این استاندارد جدید، میزان آلایندگی CO2 خودروها برای هر کیلومتر پیمایش باید پایین‌تر از 163 گرم باشد. سال آینده نیز این مقدار باید به کمتر از 150 گرم برسد. این در حالی است که براساس گزارش ارائه شده در شورای سیاست‌گذاری خودرو، حدود پنج مدل از خودروهایی که هم‌اکنون در کشور تولید می‌شوند به دلیل فن‌آوری موتورهای به کار رفته در تولید این خودروها، امکان سازگار شدن با این استاندارد و کاهش آلایندگی را نداشته و تولید آنها باید متوقف شود.

سازمان استاندارد اسامی این خودروها را اعلام نکرد .

ابهامات طرح محدوده کاهش آلودگی هوا

تردد موتورسیکلت های کاربراتوری ممنوع می شود

دو سوم حجم خیابان‌های تهران به پارکینگ تبدیل شده است.

آلوده ترین مناطق تهران براساس گزارش کیفیت هوای تهران

اسقاط 19 هزار ماشین سنگین فرسوده تا پایان امسال

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

کیوسک مطبوعاتی