طی 2 ماه اخیر درخواستی برای دریافت جواز نمایشگاه خودرو نشده است

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، طی 2 ماه اخیر متقاضی جدیدی برای دریافت جواز نمایشگاه اتومبیل وجود نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: از 3 هفته پیش آرامشی بر بازار خودرو حاکم بود و اکنون دوباره شیب ملایمی نسبت به افزایش قیمت‌ها اعم از خودرو‌های داخلی، وارداتی و مونتاژی به دلیل بی‌ثباتی ارزی به همراه دارد. نباید فراموش کرد که قیمت ارز تاثیر مستقیم بر قیمت خودرو دارد که منجر به تاثیرات منفی و افزایش قیمت نیز می‌شود.

وی در این راستا ادامه داد: افرادی که خودرو در اختیار دارند آن را با قیمت بالا برای فروش می‌گذارند. همچنین بیشتر خودرو‌ها نسبت به ماه گذشته با تغیر قیمت همراه بوده‌اند در ماه اخیر خودرو‌های مونتاژی چیزی نزدیک به 30 میلیون تومان و خودرو‌های داخلی تقریبا 3تا 7 میلیون تومان تغییر قیمت داشته‌اند.

موتمنی در رابطه با کاهش یا افزایش صدور جواز نمایشگاه خودرو بیان کرد: درخواست جواز نمایشگاه اتومبیل مقوله‌ای است که در 2 ماه اخیر متقاضی جدیدی برای آن وجود نداشته است. در صورتی که تا پیش از آن متقاضی به صورت عادی وجود داشت. زمانی که خرید و فروش کاهش پیدا می‌کند کسب و کار هم به همان تناسب کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: باید در نظر داشت که متقاضیان جدید اکثرا اجاره‌دار هستند و در صورتی که نتوانند مشتری به اندازه کافی داشته باشند مجبور به تعطیل کردن نمایشگاه می‌شوند. چرا که هزینه‌های اجاره به صورت سر‌سام آوری بالاست و باید دخل و خرج نمایشگاه داران هم با هم بخواند. همچنین نمی‌توان دریافت جواز نمایشگاه را به منطقه خاصی تعمیم داد، زیرا هر کس بنا بر نیاز مناطق درخواست دریافت جواز می‌دهند. نکته‌ای که نباید از آن غافل ماند آنکه تعدادی که جواز می‌گیرند و نمایشگاه اتومبیل دارند به همان تناسب افراد نمایشگاه‌های اتومبیل خود را تعطیل و جواز را باطل می‌کنند، همین جایگزینی باعث می‌شود تا آمار سالانه به صورت ثابت باقی بماند.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

ورود خودرو به بورس منتفی است/ نمی دانم مشکل قرعه کشی کجاست!

علت عدم شماره گذاری خودروهای رنو و پراید چیست؟

رکود و افزایش قیمت، حال و روز این روزهای بازار خودرو

بهره گیری از سهام عدالت برای خودرو دار کردن افراد نیازمند بدون خودرو

اثرگذاری مستقیم نرخ ارز بر بازار خودرو

لاماری راین ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!