بررسی طرح ساماندهی خودرو از هفته آینده آغاز می شود

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون مربوطه طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی جدی نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون مربوطه طی هفته آینده خبر داد و گفت: این طرح محورهای مختلفی مانند اصلاح سیستم توزیع، کاهش قیمت تمام شده تولید، حذف هزینه‌های سربار و… دارد که پس از چکش‌کاری و تصویب در کمیسیون صنایع و معادن برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود.

نماینده مردم شیران در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر نحوه توزیع خودرو به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم تبدیل شده است که در طرح ساماندهی خودرو این موضوع با اولویت بررسی و راهکارهای رفع آن شناسایی می‌شود.

گزارش خودرو

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین تصمیم شورای رقابت مبنی بر اینکه خودروسازان می‌توانند هر سه ماه یکبار درخواست افزایش قیمت دهند را عاملی برای التهاب بیشتر بازار توصیف کرد و ادامه داد: هرچند شرکت‌های خودروسازی اصلاح قیمت‌ها را به دلیل نوسانات قیمتی نهاده‌های تولید، ضروری می‌دانند اما باید سازوکار مناسبی برای این موضوع در نظر گرفته شود تا تصمیمات نامناسب موجب تشدید نابسامانی بازار نشود.

به زعم نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزایش هر سه ماه یک بار قیمت خودرو نه تنها از نظر روانی موجب التهاب بازار می‌شود بلکه ممکن است زمینه سوءاستفاده برخی افراد را نیز فراهم کند.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

اختلاف 50 تا 120 میلیون قیمت خودرو از کارخانه تا بازار

بهره گیری از سهام عدالت برای خودرو دار کردن افراد نیازمند بدون خودرو

آخرین وضعیت تعهدات معوق خودروسازان از زبان سرپرست وزارت صمت

طرح ساماندهی بازار خودرو آماده چکش کاری و بررسی است

رشد 21 درصدی تولید خودرو طی 5 ماه نخست سال جاری

آیا داخلی سازی 600 میلیون دلاری قطعات توسط خودروسازان عملی می شود؟

ایساکو KTL تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!