قیمت بنزین در مقایسه با کشورهای دیگر ارزان است

به گفته رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت، بنزین در کشورمان نسبت به سایر کشورهای دیگر ارزان است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

همایون صالحی رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت گفت: بنزین در کشورمان نسبت به سایر کشورهای دیگر ارزان است ولی به نسبت کشور خودمان گران محسوب می شود.

وی ادامه داد:سال گذشته و پس از سهمیه بندی، مصرف بنزین از ۹۸ میلیون لیتر در ماه به ۷۵ میلیون لیتر رسید و طبق اطلاعات میدانی به دست آمده از استان‌ها، بیش از ۳۰ درصد مصرف بنزین معمولی کاهش پیدا کرده است.

رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت تصریح کرد: در حال حاضر ما بنزین را با نرخ کمتری به مردم عرضه می‌کنیم، به طور مثال اگر ما قیمت هر دلار را ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم، قیمت هر لیتر بنزین چهار هزار و ۵۰۰ تومان تمام می‌شود در حالی که قیمت هر لیتر بنزین در کشور ۳ هزار تومان است و به نظر بنده قیمت بنزین باید نسبت به سبد درآمدی مردم سنجیده شود.

صالحی با اشاره به کاهش مصرف سوخت در فروردین ماه گفت:در فروردین ماه برخی روز‌ها مصرف بنزین به ۶ میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کرد، هر چند که میانگین مصرف کشور عدد ۵۰ میلیون لیتر مصرف بنزین در روز را نشان می‌دهد. این عدد در مقایسه با میانگین مصرف در فروردین سال گذشته که ۹۱ میلیون لیتر در روز بود فاصله زیادی دارد.

او با اشاره به کاهش مصرف سوخت در کشور در ۷ ماهه نخست سال گفت: مصرف بنزین در کشور کاهش پیدا کرده است و با عدد ۸۵ میلیون لیتر در روز بهمن ماه سال گذشته فاصله دارد.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

قیمت بنزین تغییر نخواهد کرد/ مجلس روی موضوع قیمت بنزین کار نمی کند

رشد 80 درصدی تولید خودرو دوگانه سوز

مجلس طرحی برای تغییر قیمت بنزین و کاهش سهمیه ندارد

ابلاغ مصوبه افزایش حق العمل جایگاه داران سوخت

فروش بنزین سوپر در جایگاه ها کاهش یافته است

ثبت نام 60 هزار نفر در طرح دوگانه سوز کردن خودروها

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!