افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو دور از انتظار است

سخنگوی اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران بیان کرد: با توجه به کاهش نرخ ارز، افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو در بازار دور از انتظار است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مهدی کاظمی سخنگوی اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران اظهار کرد: بازار فروشندگان لوازم یدکی در تهران هر ساله با توجه به تعطیلات نوروز و افزایش سفرها، در روزهای ابتدایی سال در تعطیلی به سر می‌برد و عمده فروش در سایر شهرها اتفاق می‌افتد.

وی افزود: با وجود آغاز به کار اغلب مراکز فروش پس از پایان تعطیلات اما اکنون مشتری در بازار لوازم یدکی وجود ندارد و درخواست و سفارش قطعه نیز از سایر شهرها به تهران ارسال نشده است.

سخنگوی اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران در خصوص وضعیت قیمت‌ها و تامین بازار لوازم یدکی گفت: در حال حاضر قیمت‌ها تغییری نداشته و کمبودی نیز در بازار وجود ندارد.

کاظمی همچنین از رکود در بازار لوازم یدکی خبر داد و افزود: دلیل این امر، فقدان مراجعات مشتریان برای خرید لوازم یدکی است که این رکود بیشتر بر تهران به عنوان مرکز پخش قطعات و واردات صدق می‌کند.

وی در خصوص احتمال بروز تغییرات قیمتی در بازار لوازم یدکی طی روزهای آینده تصریح کرد: در روزهای پایانی فروردین و اوایل اردیبهشت، به طور قطع، وضعیت قیمت‌ها مشخص خواهد شد که با توجه به کاهش نرخ ارز در مقایسه با گذشته، گرانی قطعات دور از انتظار است.

سخنگوی اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران در خصوص موانع و مشکلات پیش روی صنف فروشندگان و تولیدکنندگان لوازم یدکی با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها تصریح کرد: اگر موانعی که از سوی گمرکات کشور، سازمان استاندارد، وزارت صمت، بانک مرکزی بر سر راه تولید و واردات مواد اولیه قطعات یدکی و سایر کالاها وجود دارد، حذف شود، این اطمینان داده می‌شود که وضعیت تولید به طور قطع در مقایسه با سال گذشته بهبود خواهد یافت.

کاظمی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت تولید لوازم یدکی در مقایسه با سایر کشورهای منطقه و جهان سوم ارتقا یافته و البته نیازمند تقویت و برخورداری از حمایت‌های دولتی هستیم.

وی در پایان اشاره کرد: امیدواریم در آینده با روی کار آمدن دولت جدید، شرایط برای افزایش تولید، ارتقای کیفیت، فراوانی و کاهش قیمت‌ها فراهم شود.

انتهای پیام/ منبع: خبر خودرو

تهدیدکنندگان سلامت مردم به قانون معرفی شدند

جدیدترین قیمت روغن ترمز در بازار

گرانی قطعات یدکی، بازار فروش قطعات دست دوم را داغ کرد/ فروش قطعات تقلبی در بسته بندی برندهای اصلی به فروش می رسد

میای بریم چین لوازم یدکی برلیانس بخریم؟

قیمت انواع چراغ جلو در بازار

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!