پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کاهش قیمت خودرو داخلی و خارجی

کاهش قیمت برخی از خودروهای داخلی و خارجی

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل بازار خودرو از ابتدای امسال تا کنون با رکود جدی همراه است به طوری که در این مدت عملا خرید و فروشی در بازار خودرو صورت نمی گیرد. زمانی افشار در این مورد افزود : البته در این مدت افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و از […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل بازار خودرو از ابتدای امسال تا کنون با رکود جدی همراه است به طوری که در این مدت عملا خرید و فروشی در بازار خودرو صورت نمی گیرد.

زمانی افشار در این مورد افزود : البته در این مدت افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و از سویی افزایش وام خودرو نیز تاثیری در تغییر بازار نداشته است.

وی در ادامه با توجه به کاهش قیمت برخی از خودروها گفت : طی چند روز گذشته قیمت برخی از خودروهای بین 100 تا 500 هزار تومان نوسان قیمت داشته است به طوری که قیمت پراید SE111 معادل 600 هزار تومان، پراید 131 معادل 100 هزار تومان، پژو 405 معادل 300 هزار تومان، سمند EF7 معادل یک میلیون تومان و پژو 206 تیپ 2 معادل 200 هزار تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار خودرو  اضافه کرد: به جز موارد ذکر شده در قیمت سایر خودروها تغییراتی نداشته ایم.

افشار تاکید کرد : ضمن اینکه در این چند روز اخیر قیمت انواع مدل پراید در بازار حدود 200 هزار تومان کاهش داشته است همچنین خودرو رانا نیز با 500 هزار تومان کاهش قیمت داشته این در حالی است در برخی از خودروها مانند سمند نیز تغییر قیمتی را نداشته است.

وی همچنین در خصوص وضعیت بازار خودروهای وارداتی گفت : متاسفانه بازار خودرو های وارداتی نیز همچنان با رکود جدی مواجه است و اصلا هیچ خرید و فروشی صورت نمی گیرد به طوری که این وضعیت موجب تغییر و یا عمدتا کاهش قیمت در برخی از آنها در بازار شده است.

وی با اشاره به تاثیر کاهش قیمت در برخی از خودروهای داخلی بر بازار وارداتی‌ها گفت : در این شرایط بازار وارداتی ها نیز با کاهش ۵۰۰ هزارتا ۲ میلیون تومانی مواجه بوده است. بر این اساس سوناتا با کاهشی یک میلیون تومانی در حال حاضر ۱۷۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. النترا نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی در حال حاضر با قیمت ۱۲۱ میلیون خریدو فروش می‌شود همچنین قیمت ۱۵۸ میلیون تومانی اسپورتیج نیز حکایت از کاهش یک میلیون تومانی این خودرو در بازار دارد.

وی گفت : البته به نظر می رسد خودروهایی چون بنز C۲۰۰ با قیمت ۲۹۵ میلیون تومان و بنز E۲۰۰ با قیمت ۴۲۰ میلیون تومان قیمت ثابتی داشته اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

کیوسک مطبوعاتی