تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات، برای تعمیق ساخت داخل

طبق تفاهم سه جانبه ایران خودرو،‌ ساپکو و بانک تجارت، سقف ۵۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات بانکی که تا پیش از این در اختیار ایران خودرو قرار می‌گرفت، به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افرایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه مراسم انعقاد این تفاهم نامه، بانک تجارت را یکی از شرکای استراتژیک ایران خودرو در حوزه تامین مالی خواند و با بیان این‌که تسهیلات مذکور با تایید ایران خودرو و ساپکو در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: از محل این تسهیلات در راستای افرایش سرمایه در گردش و داخلی سازی قطعات استفاده خواهد شد.

فرشاد مقیمی، با بیان این‌که اوراق گام یکی از روش های جدید تامین مالی بوده که مورد تایید بانک مرکزی نیز قرار گرفته است، عنوان کرد: در مورد تخصیص این اوراق نیز توانستیم توافقات خوبی با بانک تجارت داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در مصوبات پیشین شورای پول و اعتبار توانستیم با همکاری بانک تجارت تسهیلات مناسب و قابل توجهی را تامین کرده و تمام این مبلغ را در اختیار قطعه سازان زنجیره تامین ایران خودرو قرار دهیم.

مقیمی تاکید کرد: با اجرای این تفاهم نامه و تامین مالی قطعه سازان، می توان تحقق هدف تولید در سال ۱۴۰۰ را تضمین کرد.

رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک تجارت نیز گفت: این تفاهم نامه می تواند فعالیت های میان بانک، ایران خودرو و شرکت های قطعه ساز را گسترش دهد.

وی ابراز امیدواری کرد، با توجه به این‌که یکی از مشکلات حال حاضر شرکت های قطعه ساز، کمبود نقدینگی و مطالبات آنها است، این تفاهم نامه بتواند کمک بسیار زیادی به رونق این بخش و صنعت خودروسازی کند.

گفتنی است،‌ تامین سرمایه در گردش شرکت های قطعه ساز زنجیره تامین ایران خودرو با رعایت قانون عملیات بانکی بدون ربا و مطابق مقررات و ضوابط داخلی بانک، متناسب با سپرده های این دو شرکت نزد بانک، موضوع تفاهم نامه سه جانبه عنوان شده است.

انتهای پیام

کیفیت خودروهای سنگین در مسیر رشد | کسب ۵ ستاره کیفی توسط ۳ خودرو

رشد ۸۰ درصدی تولید در شرکت درخشان ساز ایران خودرو

ردیابی ۱۱۰ قطعه در هر محصول ایران خودرو/ پایش کیفیت قطعات در سامانه ردیابی

برنامه فروش ۷۵۰۰ میلیارد ریالی در سال ۱۴۰۰

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!