آغاز تولید انبوه کامیونت آرتریون در سال جاری

مدیر عامل ایران خودرو دیزل از تولید انبوه کامیونت آرتریون در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

جواد توسلی مهر مدیر عامل ایران خودرو دیزل، با بیان اینکه در سال ۹۹ تولید کامیون ۴ برابر شده است، گفت: سال گذشته تولید کامیون‌های ایران خودرو دیزل از نظر تعدادی ۲.۶ برابر شده است. در کنار این میزان آمار، تولید در ۴ ماه پایانی سال گذشته ۴ برابر شده است که بیش از ۹۰ درصد آن داخلی بوده است که منجر شد کل شرکت‌ها زیر مجموعه گروه دیزل و زنجیره تامین آن در ۴ ماه پایانی سال بیش از ۴ برابر به تولیداتشان افزوده شود.

این مقام مسئول ادامه داد: این اتفاق بزرگ منجر به کاهش چشمگیر زیان انباشته شرکت به میزان ۱۶۰۰ میلیارد تومان شده است. همچنین ما در سال گذشته از ۴۳۸ میلیارد تومان زیان عملیاتی به ۳۲۲ میلیارد تومان سود عملیاتی رسیدیم این یعنی نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان بهبود در سود عملیاتی؛ این رکورد سود یعنی بیشترین سود را در ۲ دهه گذشته داشتیم که بیشترین میزان در طی این سال‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان بوده که امسال به ۳۲۲ میلیارد تومان سود عملیاتی رسید.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل تشریح کرد: حدود هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از زیان انباشته شرکت کاسته شده است. از طرفی هم کیفیت محصولات افزایش یافته به طوری که در ۴ محصول ارتقا ستاره داشتیم و در همه نمرات کیفی بهبود قابل توجه‌ای داشته ایم.

این مقام مسئول تشریح کرد: در سال گذشته، بیش از ۹۰ درصد تولیدات این شرکت داخلی بوده است چرا که نگاه به داخل و اقتصاد مقاومتی داشتیم. سهم بازار در سال گذشته از ۲۵ درصد در سال ۹۸ به ۳۸ درصد در سال ۹۹ رسید و در سال ۱۴۰۰ سهم بازار از ۳۸ درصد به ۵۵ درصد افزایش یافته است.

گزارش خودرو

مدیر عامل ایران خودرو دیزل ادامه داد: امسال به تولید ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه می رسیم که تولیدات همگن آن بالاتر از ۱۰ هزار دستگاه خواهد بود یعنی نسبت به سال گذشته ۲.۵ برابر افزایش یافته است.

این مقام مسئول ادامه داد: در سال گذشته رکورد تولید ۱۰ ساله شکسته شد. امسال محصولات جدید مانند کامیونت آترین به تولید انبوه می‌رسد. انواع کامیون‌های تولیدی به یورو ۵ ارتقا و به بازار عرضه خواهد شد. همچنین کشنده جدید H۵ Foton با گیربکس اتوماتیک در امسال به بازار عرضه خواهد شد. ضمنا محصول کشنده جدید با نام تجاری آتومان با اتاق جدید و با استاندارد‌های روز را داریم که با موتور یورو ۵ عرضه خواهد شد.

وی گفت: برای تولید آمبولانس هم قرار داد با وزارت بهداشت و درمان داریم و اتوبوس آمبولانسی نیز به تولید انبوه خواهد رسید. نمونه اولیه اتوبوس برقی تا پایان مردادماه رونمایی می‌شود. جهش تولید در ایران خودرو دیزل باعث شد زنجیره تامین رشد قابل توجه‌ای داشته اند.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: امسال صادرات هم خواهیم داشت و تاکنون چند دستگاه به کویت صادر کرده ایم و با همکاری معاونت صادرات  ایران خودرو در حال مذاکره با دیگر کشور‌های هدف صادراتی هستیم.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!