ممنوعیت خرید و فروش خودروی رانندگان بی‌حجاب
سخنگوی ناجا با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت تخلف خودروهای هنجارشکن، از ارجاع پرونده متخلفان به پلیس امنیت و ممنوع‌الخدمات شدن خودروی متخلفان خبر داد و گفت: ماموران پلیس راهور موظفند در صورت مواجهه با کشف حجاب خودروی متخلفان را یک هفته توقیف کنند.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سردار سعید منتظرالمهدی در نشست سخنگوی ناجا با اشاره به تمهیدات قرارگاه اربعین برای زائران عتبات عالیات در ایام پیش رو، صدور گذرنامه در کمتر از 24 ساعت، افزایش گیت‌های مرزی، افزایش ساعت کاری مراکز پلیس +10، کنترل گذرنامه زائران در کسری از دقیقه در پایانه‌های مرزی و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای سهولت در تردد زائران را بخشی از اقدامات قرارگاه اربعین در نیروی انتظامی عنوان کرد و در واکنش به تهدیدات داعش در ایام اربعین اظهار داشت: تمامی پیش بینی‌های لازم برای تامین امنیت زائران حسینی انجام شده است و امیدواریم مراسم اربعین در امنیت کامل برگزار شود.

دستگیری چند مظنون تروریستی در استان‌های مرزی

وی در پاسخ به این سوال که آیا دستگیری خاصی از اعضای داعش در حاشیه مرز ایران توسط پلیس اتفاق افتاده است یا خیر گفت: در مرز دستگیری خاصی نداشتیم ولی با توجه به رصد اطلاعاتی انجام شده، چند نفر مظنون تروریستی در استان‌های مرزی دستگیر شدند.البته این افراد ارتباطی با داعش نداشتند.

سخنگوی ناجا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابلاغ دستور فرمانده ناجا مبنی بر پیگیری و برخورد با رانندگانی که هنجارشکنی کرده افزود: سرعت‌های سرسام آور، دور دور کردن، کشف حجاب و مزاحمت برای نوامیس از جمله این هنجارشکنی‌ها بوده که پلیس با توجه به وظیفه قانونی خود با این موضوع به شدت برخورد خواهد کرد.

وی حجاب را هنجاری پذیرفته شده در جامعه اسلامی برشمرد و با اشاره به نقش 25 دستگاه دیگر در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف، پلیس را آخرین حلقه این قانون دانست و از زنان و دختران خواست تا با رعایت حجاب و هنجارهای اسلامی، پلیس را در انجام ماموریت خود یاری دهند.

منتظرالمهدی ادامه داد: آمارهای موجود نشان می‌دهد بیشتر تعرضات و تعدی به خانم‌هایی است که پوشش مناسب ندارند و واقعاً بعضی بدپوششی‌ها و بی‌حجابی‌ها اثر روحی و روانی جبران ناپذیری در جنس مخالف می‌گذارد.

ایجاد سامانه ثبت تخلف خودروهای هنجارشکن/ خودروی بدحجابان «ممنوع‌الخدمات» می‌شود

وی گفت: به دنبال ابلاغ دستور برخورد با هنجار شکنان توسط فرمانده نیروی انتظامی، سامانه جدیدی به منظور ثبت این هنجارشکنی‌ها در اختیار برخی مدیران و مسئولان کشوری و لشکری و همچنین بازرسان نامحسوس قرار گرفته است که در صورت مشاهده این هنجارشکنی‌ها، شماره خودروی متخلف را در این سامانه ثبت می‌کنند.

منتظرالمهدی افزود: به دنبال ثبت شماره خودروی متخلفان، این هنجارشکنان به پلیس امنیت احضار شده و حداقل مجازات برای آن‌ها ممنوع الخدمات شدن خودروی متخلفان است.

سخنگوی ناجا در تشریح ممنوع‌الخدمات شدن متخلفان گفت: ممنوعیت خرید و فروش خودرو متخلفان از جمله این خدمات است که متخلفان از آن محروم می‌شوند.

وی با اشاره به برخورد پلیس راهور با کشف حجاب نیز افزود: در صورت کشف حجاب توسط رانندگان خودروها، ماموران پلیس راهور موظف به انتقال خودرو و توقیف آن به مدت یک هفته هستند.

معاون اجتماعی ناجا گفت: در طول هفته گذشته، 10 هزار خودرو هنجار شکن در سراسر کشور تذکر گرفته و 2 هزار خودرو نیز توقیف شده و به پارکینگ انتقال داده شدند.

دستگیری سرکردگان 20 کانال غیراخلاقی در تلگرام

گزارش خودرو

منتظرالمهدی در ادامه این نشست به دستگیری 100 هکر در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: گزارش‌های پلیس فتا حاکی از آن است که هکرها در کمین کاربران تلگرام هستند و با توجه به اقدامات پلیس فتا، پلیس موفق به دستگیری گردانندگان 20 کانال غیراخلاقی تلگرام در یک ماه اخیر شد.

وی خاطرنشان کرد: پلیس فتا با اشراف کامل بر فضای مجازی در هر حوزه‌ای با توجه به محدودیت‌های قانونی، قادر به ورود است.

سخنگوی ناجا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در هفت ماه نخست امسال شاهد افزایش 20 درصدی کشفیات مواد مخدر در سراسر کشور بوده‌ایم و طی 20 روز گذشته تنها از یکی از شهرستان‌های استان یزد، بیش از 7 تن انواع مواد مخدر کشف شد.

اجرایی شدن مرحله دوم ثبت نام متقاضیان پرداخت جریمه غیبت سربازی کلید می‌خورد

منتظرالمهدی در ادامه این نشست از مرحله دوم اجرایی شدن ثبت نام متقاضیان پرداخت جریمه نقدی غیبت سربازی خبر داد و افزود: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، ثبت نام مجدد متقاضیان پرداخت جریمه نقدی غیبت سربازی از 20 آذر آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: مرحله دوم این ثبت نام تا پایان دی ماه ادامه دارد.

سخنگوی ناجا افزود: در مرحله اول ثبت نام، 287 هزار نفر ثبت نام کردند که از این میان، 7 هزار نفر مشمول این طرح شناخته نشده و کارت معافیت برای 180 هزار نفر صادر شد؛ این درحالی است که 100 هزار نفر از این متقاضیان نیز مبلغ مورد نظر را واریز نکرده‌اند و در حال حاضر مشمول اعزام به خدمت محسوب می‌شوند.

شش مامور پلیس سبزوار در اختیار دژبان کل ناجا هستند نه زندان

منتظرالمهدی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص سرانجام شش مامور پلیس که در درگیری و تعقیب، سه تن را به ضرب گلوله از پای درآورده‌ بودند، گفت: این شش مامور در اختیار دژبان کل ناجا قرار دارند و در زندان نیستند.

وی افزود: متهم اصلی کشته شده در این ماجرا، حداقل 12 مورد سابقه زندانی شدن به اتهام قتل با کلاشینکف، تجاوز به زن حامله در مقابل چشمان همسرش، خرید و فروش مواد مخدر و … از جمله موارد اتهامی وی بوده که در تعقیب و گریز دو ساعته با ماموران و پس از شلیک هوایی و درگیری با پلیس کشته شد.

سخنگوی ناجا در خصوص ماجرای حمله اهالی محله هرندی به تعدادی از کارتن‌خواب‌ها افزود: اینکه مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد بُعد اجتماعی به خود گرفته و مردم به صحنه بیایند خوب است ولی این اتفاق رخ داده در محله هرندی، واقعاً اقدام ناپسندی بود که باعث به آتش کشیده شدن سرپناه کارتن‌خواب‌های این منطقه شد.

قاتلان زن جوان در جنگل نوشهر دستگیر شدند

وی در ادامه در واکنش به انتشار عکس جسد یک زن که در جنگل‌های نوشهر به قتل رسیده بود، با اعلام خبر دستگیری قاتلان وی در تشریح ماجرا گفت: مقتول زن مطلقه 25 ساله و معتادی بوده که دو روز قبل از حادثه، توسط دو معتاد به خانه‌ای برده می‌شود؛ در روز حادثه، یکی از این دو اقدام به قتل این خانم کرده که در حال حاضر هر دو معتاد دستگیر شده و پرونده در مراحل بررسی قرار دارد.

منتظرالمهدی در پایان از راه‌اندازی سامانه گم‌شدگان بیماری اوتیسم در پلیس خبر داد.

افزایش نرخ جریمه های رانندگی در دست بررسی

برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد سند

ممنوعیت توقف خودرو در خیابان های اطراف مهر آباد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!