راهنمای بیمه بدنه خودرو؛ بیمه اختیاری ولی بسیار کاربردی برای جبران خسارات ماشین

این روزها در بازار وسایل نقلیه، با افزایش بی رویه قیمت خودروها و قطعات یدکی روبه رو هستیم. به این خاطر، همه رانندگان ضمن رانندگی ایمن به دنبال انواع بیمه اتومبیل نظیر بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو هستند تا بتوانند از خسارات جانی و مالی احتمالی ، جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو این روزها در بازار وسایل نقلیه، با افزایش بی رویه قیمت خودروها و قطعات یدکی روبه رو هستیم. به این خاطر، همه رانندگان ضمن رانندگی ایمن به دنبال انواع بیمه اتومبیل نظیر بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو هستند تا بتوانند از خسارات جانی و مالی احتمالی ، جلوگیری کنند.

تا به حال به فکر خرید بیمه بدنه برای اتومبیل خود بوده اید؟ در رابطه با بیمه بدنه خودرو اطلاعات و دانش کافی دارید؟ سعی داریم دراین مطلب آموزشی شما را با این حوزه ی یاری دهنده آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بیمه بدنه خودرو چیست؟

قبل از اینکه به شرایط بیمه بدنه خودرو بپردازیم، بد نیست با مفهوم کلی بیمههای اتومبیل آشنا شوید. بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است. تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث خودرو و ماشین قرار گرفته و این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می کند. در این گونه اتفاقات، راننده مقصر هم می تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می آید استفاده کند

در قانون راهنمایی و رانندگی داشتن بیمه بدنه ضروری نیست. به بیان دیگر، تهیه این بیمه کاملا اختیاری است. ولی داشتن آن میتواند مزیتهای بسیاری به همراه داشته باشد. بیمه بدنه در دسته بیمه اموال جای میگیرد. از این رو، فرد بیمهگذار از این قابلیت برخوردار است تا با پرداخت هزینه بیمه بدنه خودرو، در برابر اتفاق های غیرقابل پیش بینی و خسارتهایی که ممکن هستند به وجود بیایند، راه حل داشته باشد. اگر فردی بیمه بدنه را نیز مانند بیمه شخص ثالث بر خود واجب کند، در صورت آسیب به خودرو، می تواند خسارت آن را از شرکت بیمه دریافت کند.

چرا باید بیمه بدنه برای ماشین بخریم؟

همانطور که می دانید قیمت خودرو روز به روز درحال افزایش است؛ به طوری که دیگر نمیتوان از پسِ هزینه های کمرشکن خسارات آن برآمد. اینجاست که بیمه بدنه خودرو پا در عرصه ی یاری گذاشته و خسارت خودرو را جبران میکند. اما برای این پرداخت خسارت، شرایطی وجود دارد.
اگر شرایط زیر برقرار باشد بیمه بدنه اتومبیل خسارت خودروی شما را جبران میکند:

• بیمه گزار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.

• راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد؛ به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نیست.

• خودروی شما نامتعارف و لاکچری باشد. در این شرایط بیمه شخص ثالث راننده مقصر کل خسارت را جبران نخواهد کرد. بیمه بدنه خودروی نامتعارف در این شرایط کمک ساز خواهد بود.

پوششهای بیمه بدنه چیست؟

خطراتی یا حادثه هایی که شامل بیمه بدنه می شوند به دو دسته پوششهای اصلی و فرعی تقسیم می شوند :

پوشش های اصلی بیمه بدنه

پوششهای اصلی در بیمه بدنه در همه ی شرکت ها رنگ و بوی یکسانی دارد. بیمهگذار با پرداخت حق بیمه از جبران خسارات تحت پوشش اصلی بیمه بنده بهرهمند میشود.

تصادف

پوششهای اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

1. سرقت کلی خودرو

2. خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد میشود

3. رخ دادن حادثه برای اتومبیل

خسارات ناشی از حوادث آتشسوزی، انفجار، صاعقه به وسیلهنقلیه بیمهشده و یا وسایل یدکی همراه آن وارد میشود.

خسارتهای وارده به لاستیک و چرخهای خودروی بیمهگزار. شرکت بیمه تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آنها دارد.

پوشش های اضافی بیمه بدنه اتومبیل

شرکت بیمه این پوششهای الحاقی بیمه بدنه را با پرداخت حق بیمه اضافی بسته به پوشش انتخابی ارائه خواهد کرد:

• جبران خسارت وسیلهنقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتشفشان

• سرقت لوازم و قطعات خودرو

• پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو

• شکست شیشه

• پرداخت هزینه ایابوذهاب

تخفیف های بیمه بدنه خودرو

تخفیفات بیمه بدنه همانند پوشش های آن به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم می گردد.

تخفیفهای اصلی بیمه بدنه

لیست تخفیفاصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

۱- تخفیف خودرو های صفر کیلومتر معادل ۲۰ تا ۳۰درصد

۲-تخفیف خرید نقدی معادل ۱۰ تا ۲۰ درصد

۳- تخفیف سال های عدم خسارت:

تخفیف های عدم خسارت نیز نوع دیگری از تخفیفهای بیمه بدنه هستند که هنگام تمدید قرارداد بیمه بدنه لحاظ میشوند. اگر در طول بازه اعتبار بیمهنامه ماشین خود از شرکت بیمهگر مبلغ خسارت دریافت نکنید، تخفیفهای عدم خسارت هنگام تمدید بیمهنامه بدنه به شما تعلق خواهد گرفت.

تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنه درصد تخفیف
یک سال عدم خسارت ۲۵%
دو سال عدم خسارت ۳۵%
سه سال عدم خسارت ۴۵%
چهار سال عدم خسارت ۶۰%

تخفیفات در محاسبه قیمت بیمه بدنه شامل تخفیف های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر،تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه اتومبیل، تخفیف ارزش خودرو هستند.البته باید دقت کنیم که طبق اعلام بیمه مرکزی، براساس ماده 10 قانون بیمه، درصورتی که مالی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد، بیمه گر فقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده است با قیمت واقعی مال، مسوول خسارت خواهد بود.

چگونه بیمه آنلاین بدنه خودرو بخریم؟

با توجه به مطالبی که در این محتوا برای شما بازگو کردیم، خرید بیمهنامه بدنه در عین اجباری نبودن، ضرورت خود را در تصادفات و خسارات مالی بدنه خودرو نشان میدهد.

می توانید برای استعلام و خرید بیمه بدنه خودرو به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody

فراموش نکنید که برای استعلام و خرید بیمه بدنه ۲ روش وجود دارد:

خرید حضوری بیمه بدنه از نمایندگی های شرکتهای بیمه:

با توجه به شرایط کرونا و تاکید بر ماندن هرچه بیشتر در خانه، خرید حضوری بیمه بدنه باعث اتلاف وقت، پرداخت هزینه رفت و آمد، مواجهه با شلوغ بودن صف خرید بیمه و… خواهد شد.

تصادف خودرو

خرید آنلاین بیمه بدنه

طی بررسیهای هنگام نوشتن این مطلب، متوجه شدیم که بیمه دات کام یکی از معتبرترین سامانههای خرید آنلاین بیمه به حساب میآید. این سامانه دارای مجوز فروش آنلاین بیمه از بیمه مرکزی امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نظیر بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث خودرو و موتور، بیمه درمان، بیمه آتشسوزی و …. را در سایت خود فراهم آورده است.

شما میتوانید پس از کسب راهنمایی تلفنی درباره موضوعات مختلف بیمهای از مشاوران متخصص bimeh.com و مراجعه به سایت، به استعلام و مقایسه قیمت و پوششهای بیمه مدنظر خود مثلا بیمه بدنه خودرو از شرکتهای مختلف پرداخته و در نهایت بهترین بیمه بدنه مناسب با شرایط خود را به صورت آنلاین خریداری نمایید.

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان، پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد6

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: 021-4372

انتهای پیام

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!