پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

صادرات بنزین

از تولید تا واردات بنزین! / چطور ایران تبدیل به واردکننده بنزین می شود؟

به گفته دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پالایش نفت، اگر روند مصرف سوخت در کشور به همین منوال باشد طی 10 سال آینده وارد کننده بنزین خواهیم بود. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو ناصر عاشوری قلعه رودخانی با بیان اینکه اگر شرایط تحریم ادامه داشته باشد و مدیریت مصرف صورت بگیرد، لطمه ای به تولید […]

سبحان قالیباف
دوشنبه - ۱ شهریور ۱۴۰۰

به گفته دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پالایش نفت، اگر روند مصرف سوخت در کشور به همین منوال باشد طی 10 سال آینده وارد کننده بنزین خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ناصر عاشوری قلعه رودخانی با بیان اینکه اگر شرایط تحریم ادامه داشته باشد و مدیریت مصرف صورت بگیرد، لطمه ای به تولید وارد نخواهد شد اما اگر روال مصرف به شکل فعلی ادامه یابد، قطعا در آینده دچار مشکل خواهیم شد، اظهار کرد: اگر بخواهیم دنبال پالایشگاه‌سازی برویم، در صورتی که ارز و ریال آن هم فراهم باشد، شش سال زمان لازم است تا یک پالایشگاه ساخته شود، بنابراین به صرفه است که مصرف خودروها اصلاح و سوخت CNG تقویت شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تولیدات ما به صورت سه شیفت در حال انجام است، به طوری که از نیمه دوم سال ۱۳۹۷، کشور به لحاظ واردات بنزین و گازوئیل بی‌نیاز شده و این رویه ادامه خواهد داشت؛ بنابراین در حال حاضر مشکلی به لحاظ تامین سوخت کشور نداریم.

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پالایش نفت با بیان اینکه به دولت جدید پیشنهاد می کنیم که ساز و کارهایی را اتخاذ کند تا نیازمند واردات نشویم. از جمله این سازو کار ها می تواند تولید خودروی داخلی کم‌مصرف باشد. همچنین باید سبد سوخت به سمت استفاده از CNG تقویت و فرهنگ مصرف مدیریت شود تا مسابقه بین تولید و مصرف کشور پایان یابد.

انتهای پیام/

سهمیه بنزین شهریور ماه امشب واریز می شود

تهرانی ها بیشتر از دیگر استان ها به مسافرت رفته اند

مشکلی برای تامین سوخت مورد نیاز کشور وجود ندارد / میزان مصرف سوخت با ماه های گذشته تفاوتی ندارد

مصرف سوخت ۲۰ درصد افزایش یافت

تصمیم مجلس برای قیمت و یارانه بنزین چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی