طرح واردات مجلس سبب ساماندهی بازار خودرو می شود

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با موافقت با واردات مدیریت شده, زمینه ساماندهی بازار خودرو فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

سیدجواد حسینی کیا نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو در صحن مجلس، گفت: ارز موردنیاز برای واردات خودرو در این طرح از طریق صادرات خودرو، قطعات خودرو یا سایر کالاها و خدمات مربوط با صنایع نیرو محرکه و یا ارز با منشا خارجی تامین می‌شود بنابراین از منابع ارزی کشور استفاده نخواهد شد.

نماینده مردم سنقر افزود: از آنجا که به ازای صادرات خودرو، امکان واردات وجود دارد، انگیزه خودروسازان برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی افزایش می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در مصوبه مجلس سقف واردات خودرو توسط شورای رقابت مشخص می‌شود، اضافه کرد: با تائید مصوبه مجلس توسط شورای نگهبان و تبدیل شدن آن به قانون التهابات بازار خودرو کاهش می‌یابد و فاصله‌ای که میان عرضه و تقاضا وجود دارد پوشش داده می‌شود.

حسینی‌کیا با بیان اینکه با مصوبه مجلسخودروسازان ناچارند تلاش بیشتری برای افزایش کیفیت و رشد تیراژ تولید داشته باشند، تصریح کرد: در حال حاضر تولید خودروسازان داخلی کفاف نیاز بازار را نمی‌دهد، بنابراین واردات ضرورت دارد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: موافقت با واردات مدیریت شده، زمینه ساماندهی بازار این کالا را فراهم می کند.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

خودروهایی با 3 ستاره اجازه ورود دارند

تولید 386 هزار و 277 دستگاه خودرو طی 5 ماهه نخست سال جاری

جزئیات طرح مجلس برای واردات خودرو چیست؟

مجلس باید سندیت برگ سبز خودرو را تفسیر کند

مردم برای انتقال سند خودرو به دفترخانه‌ها نروند

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!