واردات خودرو الزام امروز کشور است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آنجا که میان عرضه و تقاضای خودرو فاصله زیادی وجود دارد، واردات یک الزام و نیاز امروز است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

لطف‌الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 درباره واردات خودرو و تاثیر آن بر ارتقای کیفیت تولیدات داخل گفت: در حال حاضر کشور به خودرو در حوزه‌‌‌های راه‌‌‌سازی، نیروی انتظامی، فعالیت‌های عمرانی و… نیاز دارد زیرا این خودروها در داخل تولید نمی‌شوند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آنجا که طی سال‌های گذشته خودرو وارد نشده، اکنون قیمت لندکروز 2014 حدود 6‌میلیارد تومان است، در صورتی که ارزش واقعی آن بسیار کمتر است، افزود: از آنجا که میان عرضه و تقاضای خودرو فاصله زیادی وجود دارد، واردات یک الزام و نیاز امروز است.

وی محدودیت منابع ارزی را تنها دلیل جلوگیری از واردات خودرو دانست و در تشریح راهکار رفع این مشکل، توضیح داد: برای رفع این مشکل می‌توان از ارز ایرانیان خارج از کشور استفاده کرد؛ می‌توان با آزاد کردن واردات خودرو، از این ظرفیت برای واردات خودرو در کلاس‌‌‌های مختلف استفاده کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برای تنظیم بازار خودرو، واردات یک ضرورت است، تصریح کرد: با توجه به فاصله بسیار عرضه و تقاضای بازار خودرو، واردات لطمه‌‌‌ای به تولید داخل نمی‌‌‌زند.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!