مشکلی از بابت تامین بنزین سوپر پایتخت نیست

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: روزانه 500 تا 600 هزار لیتر بنزین سوپر در شهر تهران توزیع می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

کرامت ویس‌کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره توزیع بنزین سوپر در جایگاه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر در پالایشگاه شازند و اصفهان بنزین سوپر تولید می‌شود و در جایگاه‌های مشخص شده، بویژه در تهران توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه بنزین سوپر در انبار ری موجود است، هر جایگاهی طبق برنامه و قرارداد از این بنزین دریافت می‌کند، افزود: روزانه 500 تا 600 هزار لیتر بنزین سوپر در شهر تهران توزیع می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره کیفیت بنزین نیز توضیح داد: کیفیت بنزین مطابق استاندارد در پالایشگاه در حال تولید است و بر مبنای استاندارد یورو 4 توزیع می‌شود، اکنون در کلان‌شهرها کل بنزین و نفت‌گاز یورو 4 است، طبق برنامه‌ریزی‌ پروژه‌هایی تعریف شده که با جذب سرمایه‌گذاری نسبت به نوسازی و ارتقای بنزین تولیدی تمام پالایشگاه‌ها اقدام می‌شود.

وی تصریح کرد: با بهینه‌سازی تمامی پالایشگاه‌ها میزان تولید بنزین و نفت‌گاز یورو 4 را افزایش می‌دهیم و به این ترتیب تعداد شهرهایی که مشمول می‌شود، گسترش پیدا می‌کند.

ویس‌کرمی تاکید کرد: زمان صددرصد شدن تولید تمامی بنزین با استاندارد یورو 4 بستگی به تامین منابع دارد، این پروژه‌ها هزینه‌بر هستند و باید منابع مالی مورد نیاز تامین شود تا بر مبنای تامین مالی طراحی شوند. البته کارهای مطالعاتی انجام شده اگر منابع تامین شود اقدام به نوسازی خواهیم کرد.

وی اشاره کرد: در حال حاضر در حوزه پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس روزانه 40 میلیون لیتر بنزین تولید می‌شود که شاخصه‌های زیست‌محیطی از جمله گوگرد، ترکیبات آروماتیک، الفین و بنزن را دارد، درست است که به عنوان بنزین معمولی تولید و عرضه می‌شود اما قابلیت تولید یورو 4 را دارد. بعبارت دیگر 40 میلیون لیتری که بعنوان بنزین معمولی در ستاره خلیج‌فارس تولید می‌شود شاخص زیست‌محیطی را دارد، اگر این موضوع را در نظر بگیریم عمده تولید بنزین در کشور استانداردهای زیست محیطی را دارد.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

سهمیه بنزین امشب واریز می شود

ذخایر بنزین در شرایط مطلوبی قرار دارد / نوروز 1401 واردکننده بنزین نمی شویم

قیمت بنزین تغییری نخواهد کرد

سهمیه کارت سوخت امشب واریز می شود

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!