نیمی از جانباختگان حوادث ترافیکی مربوط به موتورسواران است

به گفته رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران، متاسفانه حدود نیمی از مصدومان و جانباختگان حوادث ترافیکی در پایتخت مربوط به موتورسیکلت سواران است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ علی شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ درباره اجرای طرح انضباط بخشی و ساماندهی به تردد موتورسیکلت سواران در سطح معابر شهر تهران گفت: این طرح از سی‌ام بهمن ماه امسال در بیش از 100 نقطه از تهران به مرحله اجرا درآمده و اجرای آن با قوت ادامه خواهد داشت. هدف از اجرای این طرح توجه به مطالبات مردم، ارتقای ایمنی ترافیک و حفظ سلامتی خود راکبان موتورسیکلت است.

وی با اشاره به آمارهای ناشی از مرگ و میر موتورسیکلت سواران در تهران گفت: متاسفانه حدود نیمی از مصدومان و جانباختگان حوادث ترافیکی در پایتخت مربوط به موتورسیکلت سواران است. تصادفاتی که عمدتا به دلیل انجام تخلف رخ داده یا شدت آن بیشتر می‌شود. از این رو پلیس با اجرای چنین طرح‌هایی به دنبال قانون‌مدار کردن موتورسیکلت سواران و رعایت حقوق شهروندی است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، تردد موتورسیکلت سواران از خط ویژه و پیاده‌روها، حرکت خلاف مسیر، انجام حرکات نمایشی با موتور، سرعت غیرمجاز، آلودگی صوتی و… را از جمله مواردی برشمرد که مردم به طور روزانه نارضایتی خود را نسبت به آن اعلام کرده‌اند و گفت: پلیس برای اجرای طرح فعلی ساماندهی موتورسیکلت سواران پیشنهادات مختلفی را بررسی کرده و در نهایت طرح فعلی به اجرا درآمد. در این طرح با تمرکز بر موتورسیکلت سواران متخلف به دنبال ارتقای ایمنی ترافیک در شهر و افزایش انضباط در تردد هستیم.

شریفی در ادامه بر ضرورت استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسیکلت سواران نیز تاکید کرد و گفت: آمارها نشان می‌دهد که عمده دلیل مرگ یا آسیب دیدگی شدید در تصادفات موتورسیکلت به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی بوده و از این رو لازم است که موتورسیکلت سواران حتما از کلاه ایمنی استاندارد استفاده کنند. حتی پیشنهاد می‌کنم در آستانه سال نو دوستان و اعضای خانواده موتورسیکلت سواران به آنان کلاه ایمنی هدیه بدهند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!