خودروی جایگزین ساینا و سمند باید با همان قیمت عرضه شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خودروهای جایگزین تیبا و سمند باید متناسب با قدرت خرید متقاضیان این خودروها باشد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سید احمد رسولی‌ نژاد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این رفتار‌ها با شعار‌های عدالت‌طلبانه دولت همخوانی ندارد و در تصمیم‌گیری‌ها باید به رفاه کل جامعه و منافع اکثریت مردم توجه کنیم، امیدواریم وزارت صمت در تصمیمات خود تجدید نظر کند.

وی با بیان اینکه جایگزین تیبا، سمند و… باید یا همان قیمت را داشته باشند یا کمی از این خودرو‌ها با منطق اقتصادی گرانتر باشند، اضافه کرد: وزیر صمت در دفعات مختلف شعار‌هایی را مطرح کرده که محقق نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه گزارش‌های خوبی از برخی شرکت‌های خودروسازی به گوش نمی‌رسد، ادامه داد: طبق این گزارش‌ها، طرح موضوعاتی مانند کاهش خودرو‌های کف پارکینگ از سوی مسئولان مربوطه، حرکتی نمایشی، تبلیغاتی و رسانه‌ای است که دستگاه‌های نظارتی باید به این موضوع ورود کنند.

رسولی‌ نژاد تصریح کرد: باید مشخص شود که ادعای مسئولان درباره به حداقل رسیدن تعداد خودرو‌های کف پارکینگ تا چه میزان صحت دارد؟ آیا اینکه خودرو‌های موجود در پارکینگ‌ها جابه جا و به مکان دیگری منتقل می‌شود سپس با نمایش پارکینگ خالی، ادعای کاهش تعداد خودرو‌های موجود در پارکینگ‌ها می‌شود، درست است؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: با توجه به وضعیت قطعه‌ سازی و واردات قطعه از خارج، باید ادعای مطرح شده درباره کاهش تعداد خودرو‌های کف پارکینگ راستی آزمایی شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت آئین‌نامه اجرایی واردات خودرو را هرچه سریعتر تعیین تکلیف کند، ادامه داد: واردات خودرو در ارتقای کیفیت و کاهش قیمت خودرو اثرگذار است.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!