پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گواهینامه رانندگی

چه مواردی سبب ضبط گواهینامه رانندگی می شود؟

کارشناس مرکز فرماندهى و کنترل ترافیک پلیس راهور عواملی که موجب ضبط گواهینامه رانندگی می شود را توضیح داد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سرهنگ عباس اوتادى کارشناس مرکز فرماندهى و کنترل ترافیک پلیس راهور اظهار کرد: برخی  از  رانندگان در  مواجه با تابلوها و علایم  و مقررات راهنمایی و رانندگی ، آیین نامه […]

سبحان قالیباف
چهارشنبه - ۱۶ آذر ۱۴۰۱

کارشناس مرکز فرماندهى و کنترل ترافیک پلیس راهور عواملی که موجب ضبط گواهینامه رانندگی می شود را توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ عباس اوتادى کارشناس مرکز فرماندهى و کنترل ترافیک پلیس راهور اظهار کرد: برخی  از  رانندگان در  مواجه با تابلوها و علایم  و مقررات راهنمایی و رانندگی ، آیین نامه را لحظه ای فراموش  کرده و در  شرایطی آن را از  یاد می برند و نیازمند این می باشد که کتاب  قانون را یکبار  دیگر  مرور  نمایند .

وى ضمن اشاره به فرایند ضبط و ابطال گواهینامه به علت دریافت نمره منفی گفت : جدول تخلفات حادثه ساز 20 تخلف وجود دارد که انجام آن‌ها باعث می‌شود علاوه بر جریمه، نمره منفی نیز برای راننده ثبت شود.

وی درباره فرایند ضبط یا ابطال گواهینامه در صورت دریافت نمره منفی افزود: این فرایند سه مرحله دارد. اگر در مرحله اول جمع نمرات منفی راننده در صورت انجام تخلف حادثه ساز به 30 برسد، سه ماه گواهینامه وی ضبط می‌شود.

سرهنگ اوتادى افزود: اگر بعد از سه ماه راننده دوباره شروع به رانندگی کرد و تخلفات حادثه ساز انجام داد و رفتار وی اصلاح نشد،این بار در صورت رسیدن جمع نمرات منفی به 25 برسد شش ماه گواهینامه وی ضبط می‌شود.

وی با اشاره به باطل شدن گواهینامه در مرحله سوم این فرایند گفت: اگر راننده پس از دوبار ضبط گواهینامه باز هم دست به تخلفات حادثه ساز بزند و نمره منفی دریافت کند، در صورت رسیدن جمع نمرات منفی اش به عدد 20، گواهینامه وی باطل می‌شود و راننده مذکور می تواند پس از یک سال وقفه دوباره به آموزشگاه‌های رانندگی مراجعه کند و آزمون بدهد تا دوباره گواهینامه بگیرد.

وی  گفت: در  واقع ضبط  گواهینامه به منزله نداشتن گواهینامه رانندگی محسوب  می گردد؛ رانندگان گرامی بهتر است  جهت بازآموزی  و بالا بردن دقت خود در  رانندگی  یکبار  دیگر  آیین نامه راهنمایی و رانندگی  را مرور  نمایند تا اگر  برخی  از  مواد آن رافراموش  کرده اند یادآوری تا با تسلط  به قوانین و مقررات  رانندگی مطمئنی  داشته باشند.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران‌جوان

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی