آقای سخنگو، قیمت ها چه شد؟ / تحویل 450 دستگاه خودرو وارداتی

سخنگوی وزارت صمت بیان کرد: تا پایان ساعت کاری هفته جاری هیچ اطلاعاتی در خصوص افزایش قیمت شورای رقابت به وزارت صمت ارسال نشده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت گفت: تا پایان ساعت کاری هفته جاری هیچ اطلاعاتی در خصوص افزایش قیمت شورای رقابت به وزارت صمت ارسال نشده است. این شورا تصمیم به افزایش قیمت خودرو در کارخانه داشته، لذا باید اطلاع رسانی دقیق در این خصوص انجام دهد.

او گفت: امسال تقاضای خرید 900 هزار دستگاه خودرو در طرح یکپارچه عرضه خودرو تعیین تکلیف شد و حدود 400 هزار دستگاه خودرو نیز تعهد معوق خودروسازان برای سال 1401 است.

به گفته سخنگوی وزارت صمت، جمع این مقدار نشان از عرضه یک میلیون و 300 هزار دستگاه خودرو به بازار را امسال دارد، این درحالی است که برنامه تولید یک میلیون و 600 هزار دستگاه خودرو توسط وزارت صمت اعلام شده است؛ بنابراین در پایان خردادماه نوبت دوم طرح یکپارچه عرضه خودرو انجام خواهد شد، شاید این انتقادات نسبت به برنامه‌های وزارت صمت صحیح نباشد.

قالیباف درباره اینکه محصولات خودرو‌ها سازی‌ها در این طرح با چه قیمتی به دست مشتریان می‌رسد؟ گفت: وزارت صمت اعلام کرد که قیمت عرضه خودرو‌های طرح مذکور، قیمت روز شورای رقابت است. زیرا این شورا می‌تواند هر سه ماه یکبار قیمت خودرو‌ها را با بررسی و در صورت لزوم بروز رسانی کند.

او گفت: در هفته آتی 450 دستگاه خودرو وارداتی به مشتریان تحویل می‌شود، شاید در ابتدا تعداد عرضه کم یا مدل‌ها محدود باشد، اما تا پایان اردیبهشت ماه یا ابتدا خردادماه تعداد عرضه بیشتر و مدل‌ها متنوع‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما !!