سایپا با مدیریت تامین نقدینگی توانست از بحران ها عبور کند

در نشست مشترک مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و مدیرعامل بانک شهر بر توسعه همکاری ها و تامین مالی پروژه ها بر اساس شیوه های نوین بانکداری تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا  را تحویل گرفتیم (اواخر دی ماه 1400)  که این مجموعه بیش از 87 هزار خودرو ناقص در کف پارکینگ داشت و تنها 9 درصد خودروها به مرحله تجاری سازی می رسید؛  سیستم تامین مالی، قطعه سازی و سایر امور مرتبط با چالش های متعدد روبرو بود از همین رو سعی کردیم که با وضع موجود در آن سال برنامه افزایش تیراژ تولید، تجاری سازی خودروها، ارتقا کیفیت و پرداخت پول قطعه سازان را دنبال کنیم.

او ادامه داد: با همت و تلاش مهندسان و کارگران خطوط تولید موفق شدیم سال گذشته  تعداد خودرو کف پارکینگ را به صفر برسانیم، بدین جهت سیستم زنجیره تامین به گونه ای بازتعریف شد تا دیگر خودروی ناقص در کف پارکینگ باقی نماند.

تیموری با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا بواسطه مدیریت تامین نقدینگی توانست از بحران ها به خوبی عبور کند، تصریح کرد: حال جدا از بحث قیمت تورمی خودرو  در بازار که برای مردم سختی های را ایجاد کرده است می بینیم که دیگر بابت تاخیر در تحویل و کیفیت خودروها انتقاد جدی وجود ندارد. در حقیقت عصانیت مردم از دلال ها است نه از خودروسازها.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه در سال جاری در کنار واردات خودرو، تولیدات روزانه این مجموعه بیش از 2 هزار و 400دستگاه خواهد شد، اظهارداشت: با استفاده از شیوه های نوین بانکداری می توان پروژه های توسعه محصول، معرفی محصولات جدید، ارتقا تکنولوژی، خرید تجهیزات و ماشین آلات جدید و مدرن را در گروه سایپادنبال کرد.

احمد درخشنده، مدیرعامل و عضو موظف هیات مدیره بانک شهر درباره همکاری های که این مجموعه با گروه خودروسازی سایپا در سال مهار تورم و رشد تولید خواهد داشت، گفت: در راستای جلوگیری از خلق پایه پولی و تورم قرار است برای طرح های توسعه ای و خرید تجهیزات و ماشین آلات مجموعه سایپااز شیوه های نوین تامین مالی استفاده شود که از جمله آن می توان به انتشار اوراق مرابحه و اوراق صکوک اجاره اشاره کرد.

او افزود: همچنین استفاده از ظرفیت برات کارت، اوراق گام برای زنجیره تولید، قطعه سازان و پیمانکاران در نظر گرفته شده است؛ البته از روش های کلاسیک عرصه بانکداری نیز در پرداخت تسهیلات استفاده خواهد شد.

درخشنده با بیان اینکه در جلسات آتی و در راستای ایجاد کمیته تخصصی موضوع توسعه روابط و همکاری های مشترک در قالب تفاهم نامه پیگیری می شود، تصریح کرد: تمام سعی و تلاش ما بر این است که در کنار تولیدکنندگان قرار گیریم و کمک کنیم که تولید با شرایط بهتری انجام شود.

او تاکید کرد: بانک شهر آمادگی کامل دارد که با گروه خودروسازی سایپا همکاری کند.

نظر شما !!