پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

واردات خودرو

واردات خودروهای کارکرده سبب کاهش قیمت می شود

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است که واردات خودروهای کارکرده در کوتاه مدت زمینه کاهش قیمت را در بازار فراهم می کند. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو دهقانی عضو‌کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره واردات خودروهای کارکرده، گفت: در حال حاضر قیمت و کیفیت خودرو به معضلی برای مردم تبدیل شده […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است که واردات خودروهای کارکرده در کوتاه مدت زمینه کاهش قیمت را در بازار فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

دهقانی عضو‌کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره واردات خودروهای کارکرده، گفت: در حال حاضر قیمت و کیفیت خودرو به معضلی برای مردم تبدیل شده است که این مشکل را باید با ساماندهی تولید، افزایش عرضه و توزیع مناسب رفع کرد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: تصویب دوفوریت واردات خودروهای کارکرده در مجلس نشان داد که نمایندگان مردم با تمامی راهکارهای ساماندهی بازار خودروموافق هستند و در به کارگیری این راهکارها همراهی می‌کنند، همان‌گونه که پیش از این نیز در قانون ساماندهی صنعت خودرو بستر واردات خودرو را فراهم کرده بودند.

وی اضافه کرد: با واردات خودروهای کارکرده در کوتاه مدت از افزایش قیمت خودرو جلوگیری خواهد شد و زمینه کاهش قیمت‌ها در این بازار فراهم می‌شود، از سوی دیگر چرخه عرضه و تقاضای خودرو ساماندهی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه از آنجاکه با واردات این خودروها عرضه افزایش می‌یابد، مردم می‌توانند خودروهای موردنیاز خود را بدون اینکه در صف بمانند خریداری کنند، ادامه داد: با واردات خودروهای کارکرده، خودرو با بیشترین استاندارد و کمترین آسیب‌ها به قیمت عادلانه به دست مردم می‌رسد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ما ادعا می‌کنیم که خودروساز هستیم، بنابراین کیفیت محصولات تولیدی باید به گونه‌ای باشد که بتواند نظر کشورهای منطقه را نیز تامین کند ما اگر به درستی موقعیت خود را درک و برای آن برنامه‌ریزی کنیم می‌توانیم ضمن تامین نیاز بازار کشور، بستر صادرات را هم فراهم کنیم.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی