پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سایپایدك پیشرو در مبارزه با توزیع قطعات یدکی تقلبی

مدیرعامل سایپایدک با اشاره به سیاست‌های ‌وزارت صمت در مدیریت بازار قطعات‌ یدکی، گفت: اقدامات سایپایدک در زمینه مبارزه با توزیع قطعات تقلبی پیشرو و پرچمدار است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از سایپانیوز، سعید علیزاده با بیان این مطلب افزود: با تبین و ابلاغ سیاست‌های کلان وزارت صمت در زمینه مدیریت بازار قطعات […]

فاطمه علی اصغری
پنجشنبه - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

مدیرعامل سایپایدک با اشاره به سیاست‌های ‌وزارت صمت در مدیریت بازار قطعات‌ یدکی، گفت: اقدامات سایپایدک در زمینه مبارزه با توزیع قطعات تقلبی پیشرو و پرچمدار است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از سایپانیوز، سعید علیزاده با بیان این مطلب افزود: با تبین و ابلاغ سیاست‌های کلان وزارت صمت در زمینه مدیریت بازار قطعات یدکی و جلوگیری از توزیع قطعات تقلبی، سایپایدک نیز ضمن استقبال از این طرح، نقش فعالی در اجرای موثر شبكه نمایندگی‌های مجاز و عاملین فروش ایفا کرده و تمام ظرفیت خود را به کار گرفته است تا ضمن اجرای دقیق این طرح، دسترسی مصرف کنندگان به قطعات اصلی و با قیمت مناسب را تسهیل کند.

او در ادامه به تشریح اقدامات سایپایدک در زمینه مبارزه با تولید و توزیع قطعات یدکی تقلبی پرداخت و گفت: در نخستین اقدام، کارگروه ویژه مبارزه با توزیع قطعات تقلبی و قاچاق با عضویت مدیران ارشد سازمان تشکیل و با مشارکت تمامی شرکت‌های گروه تعریف شد که هم اکنون نیز در حال اجرا است.

مدیرعامل سایپایدک افزود: عضویت در سامانه جامع تجارت وزارت صمت، ایجاد زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به منظور دریافت کد شناسه کالا و كد رهگیری و نصب بر روی قطعات یدكی از دیگر اقدامات انجام شده است که در فاز اول، این طرح قطعات اعلامی وزارت صمت دارای کد شناسه کالا و رهگیری شدند و در ادامه به صورت داوطلبانه، بر روی سایر قطعات نیز در حال اجراست.

او خاطرنشان کرد: در همین راستا، در حال حاضر بیش از 6 هزار کد شناسه کالا و 40 میلیون کد رهگیری برای قطعات شرکتی اخذ شده است.

علیزاده در ادامه به ایجاد تیم‌های‌ بازرسی ویژه جهت نظارت و کنترل بر شبکه نمایندگی‌ها و عوامل فروش سراسر كشور اشاره کرد و افزود: پیگیری عضویت شبکه خدمات پس از فروش سایپا در سامانه تجارت، تهیه فایل‌های آموزشی و راهنما جهت تسهیل در اجرای طرح و توزیع در سطح شبکه و زنجیره تامین قطعات، پیگیری عضویت شرکت‌ها و تولیدکنندگان قطعات و زنجیره تامین در طرح و سامانه تجارت، برگزاری دوره‌های آموزشی تشریح طرح در نمایشگاه‌های خودرو و قطعات برای عموم، تهیه محتوا، کلیپ آموزشی و ارائه در نمایشگاه‌ها و همایش‌های مربوطه، مشارکت فعال در سامانه پایانه‌های فروشگاهی به منظور مدیریت دقیق بر ثبت تمامی فاکتورهای دریافتی و صادر شده در سامانه مربوطه از دیگر اقدامات سایپایدک در زمینه مبارزه با توزیع قطعات تقلبی و فرهنگ سازی استفاده از قطعات اصلی است.

مدیرعامل سایپایدک تصریح کرد: برخورد قاطعانه با برخی از اعضای شبکه توزیع قطعات شرکتی که از سیاست‌های اعلامی سایپایدك تبعیت نکرده و تخطی داشته‌اند نیز از دیگر اقدامات ما در این زمینه است به طوری که در سال ۱۴۰۱ پرونده بیش از ۲۰ عضو شبکه در کمیته لغو و اعطا، مطرح و در خصوص ادامه همکاری با ایشان تصمیمات لازم اتخاذ شد.

او تاکید کرد: سایپایدک خود را مقید و ملزم به رعایت سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت صمت می‌داند و به همین منظور آماده به اشتراک‌گذاری تجربیات در زمینه مبارزه با قطعات تقلبی و فرهنگ سازی استفاده از قطعات اصلی است.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی