پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آریسان ۲

شاخص های کیفی آریسان ۲ بهبود یافت

معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو از بهبود شاخص های کیفی آریسان۲ در تازه ترین نتایج ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خبر داد.

فاطمه علی اصغری
یکشنبه - ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از ایکوپرس- سهراب برفروشان با استناد به تازه ترین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در زمینه ارزشیابی محصول گفت: روند شاخص های کیفی وانت آریسان۲ که از سال گذشته تولید آن در شرکت ایران خودرو خراسان آغاز شده است، رو به بهبود بوده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که نمره ارزیابی وانت آریسان۲ از ابتدای امسال تا مرداد ماه بهبود ۱۱درصدی را به ثبت رسانده است، اظهار کرد: یکی دیگر از شاخص های بهبود یافته، شاخص ایرادات اظهار شده توسط مشتری بوده که با بهبود ۲۷درصدی از اهداف تعیین شده برای این خودرو نیز جلوتر است.

برفروشان با اشاره به تغییرات خودروی آریسان۲ نسبت به نسل قبلی گفت: وضعیت هندسه شاسی و بدنه آریسان۲ نیز طی امسال و با همکاری شرکت های دانش بنیان ارتقا یافته و توانسته ایم خودرویی با تاب آوری بیش تر تحویل مشتریان دهیم.

وی با اشاره به آخرین نتایج نظرسنجی انجام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) که به عنوان واحد ثالث به نظرسنجی در خصوص رضایت مصرف کنندگان صنعت خودرو در سطح کشور اقدام  می کند، تاکید کرد: روند شاخص رضایت مشتریان (CSI) و شاخص ایرادات اظهار شده توسط مشتریان (IQS)، گواه افزایش رضایت مصرف کنندگان محصول آریسان ۲ نسبت به محصول قبلی بوده و قطعا برنامه ها و اقدامات گروه صنعتی ایران خودرو جهت ارتقای بیش از پیش رضایت مشتریان به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: بر اساس نتایج شاخص رضایت مشتریان (CSI) بیش ترین بهبودهای ایجاد شده در محصول آریسان ۲ از منظر مشتریان مرتبط با مشخصه های مصرف سوخت، عملکرد گیربکس، عملکرد شیشه بالابرها، قدرت، شتاب و … است که به صورت میانگین ۳۶ درصد نسبت به محصول آریسان بهبود یافته که دقیقا مطابق با طرح توسعه محصول آریسان ۲ است.

آریسان

به گفته وی این خودرو از منظر پلتفرم تغییرات بنیادی نسبت به وانت آریسان پیشین دارد و با شاسی جدیدی که بر روی این خودرو نصب شده دارای استحکام و طراحی یک‌پارچه کاملا متفاوتی است که ایمنی سرنشین و بار مجاز را تضمین می‌کند.

تولید این خودرو، با هدف افزایش ایمنی راننده و سرنشین، رعایت استانداردهای زیست محیطی و ملی و کسب رضایتمندی مشتریان صورت گرفته است و باتوجه به نتایج مطلوب تست‌های ایمنی خودرو در مراکز معتبر خارجی و داخلی، قطعا بهبودهای قابل توجهی در محصول صورت گرفته است.

موتور این محصول +XU7  است که طی یک پروژه بهبود مجزا، به استاندارد آلایندگی یورو پنج ارتقا یافته و موجب کاهش آلایندگی زیست محیطی و مصرف سوخت شده است. نحوه قرارگیری موتور در آریسان۲ در مقایسه با مدل قبلی، از حالت طولی به حالت عرضی تغییر یافته و با توجه به حذف گاردان و دیفرانسیل، میزان لرزش و صدای داخل کابین نیز کاهش یافته است.

برخورداری از گیربکس BE ارتقا یافته، افزایش ۱۳ درصدی گشتاور موتور، برخورداری از توان ۱۰۱ اسب بخار، افزایش ۲۰ درصدی گشتاور انتقال قدرت، افزایش هفت درصدی حجم مخزن سوخت CNG و مصرف سوخت حدود ۸.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در سیکل ترکیبی از جمله دیگر بهبودهای صورت گرفته در بخش قوای محرکه این محصول است. ارتقای فرمان پذیری، بهبود عملکرد کلاچ و افزایش توان ترمز گیری و بهره مندی از سیستم پایداری خودرو(ESP) نیز از موارد مهم  بهبود یافته در خودروی آریسان۲ است.

در وانت آریسان دو، زاپاس بند به قسمت زیر اتاق بار منتقل شده و به این ترتیب، سرنشینان دارای سهم بیش تری در فضای داخل کابین هستند. برخورداری از تنوع رنگ، دیلایت جلو، سنسور دنده عقب، سیستم نشان دهنده باد تایرها (TPMS)، تبدیل دو مخزن به یک مخزن ۷۵ لیتری CNG و برخورداری از باک بنزین فلزی ۴۰ لیتری، از جمله تغییرات صورت گرفته در این محصول نسبت به محصول مبنا است.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی