پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گواهینامه رانندگی

جزئیات صدور گواهینامه دو زبانه برای رانندگان اعلام شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ضمن بیان جزئیات گفت: تا چند هفته دیگر نسخه نهایی صدور گواهینامه‌ دو زبانه آماده چاپ می‌شود.

فاطمه علی اصغری
دوشنبه - ۲۰ آذر ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

نهم آبان امسال بود که سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور از صدور گواهینامه دو زبانه رانندگی خبر داد.

وی این نکته را هم بیان کرد که گواهینامه‌ دوزبانه تنها برای متقاضیانی که قصد رفتن به کشورهای خارجی و رانندگی در آن کشورها را دارند صادر می‌شود و اینگونه نیست که گواهینامه تمام افراد دوزبانه باشد.

سردار هادیانفر جزئیات این طرح را بیان و اظهار کرد: براساس کنوانسیون ژنو گواهینامه رانندگی، رانندگی با گواهینامه کشورمان در ۷۲ کشور دیگر معتبر است و می‌شود رانندگی کرد. همچنین در حال رایزنی و پیگیری در مورد پذیرش گواهینامه در ۱۳ کشور دیگر هستیم.

وی افزود: در همین راستا تصمیم گرفتیم برای متقاضیان گواهینامه دوزبانه صادر کنیم تا افراد با کمک این گواهینامه به‌راحتی بتوانند در سایر کشورها نیز رانندگی کنند.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه گرفتن گواهینامه رانندگی دوزبانه اجباری نیست، بیان کرد: تا چند هفته دیگر نسخه نهایی گواهینامه‌های دوزبانه آماده چاپ می‌شود (در حال حاضر طرح‌های مختلفی برای انتخاب نهایی طراحی شده است) و افرادی که متقاضی هستند، می‌توانند از طریق سایت راهور ۱۲۰ برای اخذ این گواهینامه اقدام کنند.

سردار هادیانفر تصریح کرد: این گواهینامه‌ها مانند دیگر گواهینامه‌های رانندگی است اما قرار است مشخصات فرد به زبان انگلیسی هم پشت گواهینامه درج شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه اگر فردی درخواست گواهینامه دو زبانه داشته باشد اما نخواهد به خارج از ایران سفر کند برایش گواهینامه دو زبانه صادر می‌شود یا خیر، گفت: ما که نمی‌توانیم بررسی کنیم افرادی که متقاضی گواهینامه دو زبانه هستند حتما به خارج از کشور می‌روند یا خیر، بنابراین برای همه افرادی که متقاضی گواهینامه دو زبانه باشند، این گواهینامه صادر می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی