پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شوینده ماشین

بهترین و قوی ترین روش تمیز کردن خودرو

اگر می‌خواهید هزینه اضافه‌ای نداشته باشید و به جای کارواش، ماشین خود را در خانه بشویید پس به مطالعه در مورد بهترین و قوی ترین روش تمیز کردن خودرو نیاز دارید؛ زیرا باید بدانید کدام شوینده خوب یا بد است. به این دلیل که مواد بی کیفیت به تدریج باعث نابودی خودرو شما می‌شود.

فاطمه علی اصغری
شنبه - ۲۱ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

شاید فکر کنید شستن ماشین‌ها آنقدرها هم مهم نیست، در حالی که گرد و غبار و پسمانده‌های مواد شیمیایی به مراتب منجر به از بین رفتن رنگ، شیشه، چراغ وغیره خودرو می‌شود‌. از طرف دیگر اتومبیل کثیف و آلوده ظاهر نامطلوبی دارد‌. روش‌ و مواد پاک کننده مختلفی وجود دارد که به واسطه آن‌ها می‌توان خودرو را شست. در حقیقت هر بخش شیوه شست و شو مخصوص خود را دارد.

معرفی بهترین و قوی ترین روش تمیز کردن خودرو

اول اینکه قسمت‌های مختلفی از ماشین هستند که نیاز به شست و شو دارند که شامل شیشه، چراغ، بدنه، موتور و داخل کابین هستند. دوما برای پاک کردن ماشین می‌توانید از جرم گیر بدنه خودرو استفاده کنید. البته توصیه مهم و مثبتی که می‌توانیم در این جهت به شما کنیم این است که از یک ماده خاص برای شستن کل قسمت‌های خودرو استفاده نکنید.

بهترین و قوی ترین روش تمیز کردن خودرو استفاده از مایع شوینده خاص و در عین حال مناسب و استاندارد است. در حقیقت شما باید از پاک کننده‌هایی که توسط برند معتبر تولید شده‌اند برای هر بخش ماشین بهره ببرید. به عبارت دیگر برای شستن شیشه باید از شیشه شو ویژه ماشین استفاده شود. یا مثلا برای تمیز کردن موتور باید از موتور شوی مناسب استفاده کنید.

وسایل لازم برای شستن ماشین

قبل از آنکه اقدام به شست و شو خودرو خود کنید مقدمات آن که شامل شوینده مناسب، سطل آب، برس یا حوله، دستکش، شلنگ آب وغیره است را باید فراهم کنید. البته با توجه به اینکه قرار است کدام قسمت خودرو را تمیز کنید امکان دارد بر وسایل شما افزوده شود.

برای مثال به منظور شستن بدنه ماشین باید از برس یا اسفنج، حوله، مایع پاک کننده، واکس براق کننده خودرو و مواردی از این دست استفاده کنید. البته استفاده از واکس ضروری نیست، اما کمک زیادی به تمیزی ماشین شما می‌کند.

از طرف دیگر بهتر است روزهای آفتابی را برای شست و شو ماشین انتخاب کنید تا بعد از تمیز کردن ماشین نیاز به خشک کردن آن با حوله یا هر وسیله دیگر نباشد. در اصل خودرو با نور خورشید و حرارت و گرما آن خشک شود. بدین صورت لکه‌های آب یا شوینده بر روی بدنه ماشین ظاهر نمی‌شود.

بهترین روش تمیز کردن خودرو در خانه

اول باید قسمتی که قصد شستن آن را دارید مشخص کنید، سپس به تمیز کردن آن با وسایل لازم بپردازید. در ادامه بهترین و قوی ترین روش تمیز کردن خودرو در خانه برای قسمت‌های مختلف ماشین را بیان خواهیم کرد:

تمیز کردن داخل ماشین

برای تمیز کردن داخل کابین اول باید آلودگی‌ها را با یک دستمال مناسب یا اسفنج تمیز کنید. سپس با جارو برقی آلاینده‌ها را جارو کنید. حضور آلودگی‌های ریخته شده بر کف اتومبیل یا داشبورد که می‌تواند باعث حواس پرتی و یا اختلال در رانندگی شود را با واکس داشبورد یا یک شوینده مناسب می‌توانید تمیز کنید.

تمیز کردن شیشه ماشین

شیشه‌های بیش از حد کثیف می‌تواند دید راننده را مختل کند تا جایی که اتفاقات خطرناکی رخ دهد؛ لذا باید حواس‌تان به تمیز کردن این قسمت‌ها باشد. برای شستن شیشه‌ها می‌توانید از شیشه پاک کن، مایع شوینده شیشه و یا شامپو خودرو استفاده کنید.

تمیز کردن بدنه ماشین

بدنه خودرو در معرض بیشترین آلودگی قرار دارد؛ بنابراین ممکن است زودتر از سایر بخش‌ها نیاز به شست و شو پیدا کند. برای پاک سازی بدنه ماشین می‌توانید از شامپو خودرو، براق کننده بدنه خودرو وغیره استفاده کنید. این نوع پاک کننده‌ها برای این قسمت خودرو ساخته شده‌اند و خاصیت پاک کنندگی قوی دارند.

بهترین مایع برای شست و شو خودرو چیست؟

در کارواش‌ها از بهترین مواد پاک کننده استفاده می‌کنند تا ماشین مثل روز اول شود و برق بزند. حالا که شما قصد دارید در خانه این کار را انجام دهید پس باید در وهله اول شوینده مناسب خودرو خود را پیدا کنید. در نظر داشته باشید که گاها استفاده از مواد بی کیفیت مثل صابون، شامپو، مایع ظرفشویی وغیره می‌تواند به خودرو شما آسیب بزند.

به همین دلیل در ادامه به بررسی بهترین پاک کننده‌ها می‌پردازیم. در اصل این شوینده‌ها دارای مواد و ترکیباتی هستند که به خودرو آسیبی نمی‌زنند.

شوینده اتومبیل

این مواد شوینده شامل فوم و شامپوهایی هستند که به منظور زدودن آلودگی‌های خودرو از آن‌ها استفاده می‌کنند. از جمله ویژگی‌های این شوینده‌ها قابلیت کف کنندگی زیاد است که با کف زیاد باعث از بین رفتن آلاینده‌های خودرو می‌شوند.

این شوینده‌ها در غالب شوینده اسپری هم طراحی می‌شوند که برای نابود سازی قسمت مشخصی از خودرو مناسب هستند؛ بنابراین بر خلاف فوم و شامپو که برای شست و شو همه قسمت‌های خودرو کاربرد دارند این مواد فقط می‌توانند یک قسمت خاص را تمیز کنند‌.

واکس خودرو

واکس خودرو ماده شیمیایی است که به سرعت آلودگی‌ها را نابود می‌کند و به همان سرعت خشک می‌شود. از طرف دیگر از آن به عنوان لایه محافظتی هم یاد می‌کنند. در واقع این لایه نفوذ هرگونه آلاینده و ذرات گرد و غبار را کاهش می‌دهد؛ علاوه بر موارد ذکر شده، خاصیت ضد زنگ زدگی هم دارد .به طور کلی استفاده از واکس بهترین و قوی ترین روش تمیز کردن خودرومحسوب می‌شود.

راهنمای خرید قوی‌ترین و با کیفیت‌ترین شویندهخودرو

برای تمیز کردن ماشین از شامپو، واکس، فوم، تمیز کننده و جرم گیر استفاده کنید که کلیه آن‌ها را می‌توانید از هافنر تهیه کنید. هافنر تولید کننده انواع پاک کننده بدنه خودرو، روکش صندلی، تمیز کننده چرم خودرو، واکس لاستیک و داشبورد وغیره است. تمام محصولات هافنر از ترکیبات عالی، استاندارد و با کیفیت ساخته شده‌اند؛ علاوه بر آن به سراسر کشور هم ارسال می‌شوند.

سخن پایانی

بهترین روش برای شست و شو خودرو، روشی است که در آن از مواد پاک کننده قوی و درجه یک استفاده شود. امروزه انواع شوینده مناسب شستنبخش‌های مختلف خودرو از اعضای داخلی تا بیرونی ماشین وجود دارد؛ لذا دست شما هنگام خرید باز است. در نتیجه می‌توانید به راحتی ماشین خود را تمیز کنید به طوری که انگار همین حالا از کارواش بیرون آمده است.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی