پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آیین تحویل ۲۰۰ دستگاه تاکسی برقی توسط کرمان موتور

امروز دوشنبه بیست و یکم خرداد ماه طی مراسمی در محل اداره تحویل کرمان خودرو با حضور شهردار تهران و جمعی از مسئولین و مدیران شرکت کرمان موتور تعداد ۲۰۰ دستگاه از هزار دستگاه خودروی KMC E.TAXI یا همان جک E50A تحویل تاکسی داران شهر تهران شد.

علیرضا بشارتی
دوشنبه - ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان‌خودرو:

به همت وزیر صمت دکتر علی ابادی برای استفاده از خودروهای برقی در ناوگان حمل و نقل امروز ۲۰۰ دستگاه از ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی برقی کرمان موتور وارد ناوگان حمل ونقل شهر تهران شد.
این خودروها اولین تاکسی برقی در شهر تهران هستند.

ثبت نام تاکسی برقی:

تحویل تاکسی
ثبت نام تاکسی همچنان در محل تاکسیرانی در حال انجام است. دارندگان تاکسی فرسوده با دریافت معرفی نامه از تاکسیرانی تهران می توانند از این وام بهره مند شوند. ۹۰۰ میلیون وام پنج ساله با کارمزد ۸ درصد.

از این مقدار 600 میلیون بر عهده کرمان موتور است.کی ام سی ای تاکسی درواقع بر پلتفرم کی ام سی J7 توسعه یافته و تمام برقی است. قدرت موتور این خودرو 50 کیلو وات است و 400 کیلومتر مسافت قابل پیمایش با یک بار شارژ آن است.

تاکسی برقی

کرمان موتور جز شرکت‌هایی به شمار می‌آید که می‌توان آن را جزء پیشگامان تولید خودر‌ برقی به شمار آورد.
این شرکت از سال ۱۴۰۰ در مشارکت با مپنا اولین پروژه برقی سازی را با جک جی ۴ آغاز کرد. با این حال با توجه به تاکید ویژه وزیر صمت، سرعت پیگری و توسعه این نوع محصولات بیشتر شد. به نحوی که کرمان موتور در کنار فراهم کردن زیرساخت‌های تولید، واردات خودروهای برقی را در دستور کار قرار داد.
در همین راستا این شرکت در نوسازی تاکسی‌های فرسوده نیز پیشگام شد و پس از معرفی محصول، امروز، دوشنبه 21 خرداد 1403 با تحویل ۲۰۰ دستگاه خودروی برقی به تاکسیرانی، علاوه بر ایفای قرار داد، اولین گام در برقی سازی ناوگان تاکسیرانی را برداشت.

واردات خودرو توسط شهرداری:

کی ام سی ای تاکسی

در این مراسم توسط سرپرست سازمان نظارت بر تاکسیرانی تهران اعلام شد که طی یک سال آینده در حدود پنجاه هزار تاکسی برقی وارد ناوگان تاکسیرانی خواهد شد.

تحویل تاکسی برقی
دکتر نوروزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: علاوه بر‌ تاکسی، ده هزار ون و دو هزار دستگاه اتوبوس برقی به زودی توسط شهرداری تهران وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی