پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

BMW_i8_ب ام و i8_تهران_4

چندین دستگاه BMW i8 در نمایشگاه های تهران

چند هفته است که تصاویری از ورود BMW i8 به ایران منتشر می شود. به گفته رئیس گمرک تنها 3 دستگاه از این خودروی هیبرید و لوکس وارد شده است اما حالا در برخی از نمایشگاه های تهران تا چهار دستگاه ب ام و i8 حضور دارد. این موضوع نشان می‌دهد که ورادت این خودرو […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۱۵ تیر ۱۳۹۴

چند هفته است که تصاویری از ورود BMW i8 به ایران منتشر می شود. به گفته رئیس گمرک تنها 3 دستگاه از این خودروی هیبرید و لوکس وارد شده است اما حالا در برخی از نمایشگاه های تهران تا چهار دستگاه ب ام و i8 حضور دارد.

این موضوع نشان می‌دهد که ورادت این خودرو محدود نیست و در حالی که پیش از این رئیس کل گمرک گفته بود تنها سه دستگاه از این خودرو که جزو سهمیه ورزشکاران قهرمان بوده، وارد کشور شده، برخی از فروشندگان این خودروها معتقدند چند دستگاه بی‌ام دبلیو i8 با مجوز جانبازی هم وارد کشور شده‌ است.

BMW_i8_ب ام و i8_تهران

ب ام و i8 در تهران

نمایندگی شماره 16 پرشیا خودرو

اما بر اساس تازه‌ترین اطلاعات، این خودروی جنجالی بیشتر از این رقم‌ها در نمایشگاه‌ها عرضه شده و با اینکه زمان اندکی از ورود این خودرو هیبریدی به بازار ایران می‌گذرد، تاکنون استقبال بسیاری از این محصول تازه وارد بی‌ام‌و نشده است و برخی از فعالان بازار معتقدند تاکنون تنها یک دستگاه از این خودرو فروخته شده است.

رکود در بازار خودرو از یک سو و دست نگه داشتن مشتریان برای خرید به دلیل توافق هسته‌ای از سوی دیگر سبب شده برای این خودرو خارجی هم تقاضای بسیاری نباشد؛ اگرچه مشتریانی سراغ این خودرو لوکس می‌روند که قدرت خرید بالایی در شرایط کنونی اقتصاد دارند.

با این وجود در نمایشگاه‌های مرکز شهر در کنار خودروهای لوکس‌ کمپانی‌های دیگر، این خودرو هیبریدی جنجالی نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کرده و حتی یکی از نمایشگاه‌ها، چهار دستگاه از همین خودرو را با رنگ‌های سفید، مشکی و آبی به نمایش گذاشته شده که افراد بسیاری را به تماشای خود می‌کشاند.

BMW_i8_ب ام و i8_تهران

ب ام و i8 در تهران

ب ام و i8 به چه قیمت به فروش میرسد؟

با این حال این خودروها در بدو ورود به بازار داخلی ایران در سایت‌های آنلاین حدود سه میلیارد تومان قیمت‌گذاری شدند در حالی که همین شایعه بود که طرفداران پر و پا قرص خودروهای لوکس را پراند زیرا این خودرو هم‌اکنون در بازار حداقل یک میلیارد و 700 تا 800 هزار تومان فروش می‌رود.

به اعتقاد فعالان بازار خودروهای هیبریدی فعلاً قیمت‌گذاری نشده‌اند و این واردکننده‌ها هستند که قیمت آنها را تعیین می‌کنند و بیشتر نمایشگاه‌داران معتقدند اگر واردکننده‌ای قصد داشته باشد زودتر به سود و سرمایه خود برسد، ممکن است این خودرو را با قیمت پایین‌تری هم تا حدود یک میلیارد و 500 بفروشد. با این وجود دیگر خبری از قیمت سه میلیارد تومانی این خودرو در بازار نیست.

برخی از کارشناسان فروش خودروهای لوکس بر این باور هستند که این خودروها جدید هستند و گرچه ممکن است با استقبال مشتریان مواجه شوند اما احتمال دارد بنا به دلایلی مانند بافت شهری، نگه‌داری سخت، عدم وجود پارکینگ مناسب و خدمات پس از فروش با مشکل مواجه شوند. با وجود اینکه پرشیاخودرو نماینده اصلی بی‌ام‌دبلیو در ایران هم گفته است این خودروها خدمات پس از فروش ندارد و در نظر گرفتن این نکته چرا باید این خودروها منتخب مشتریان بازار باشند؟

BMW_i8_ب ام و i8_تهران

ب ام و i8 در تهران

اما بازار خودرو همیشه تشنه ورود جدیدترین‌ مدل‌های خودرو است و اگر مشتریان متوجه شوند خودرویی با قیمت بیش از ارزش خود عرضه شده دیگر تمایلی به خرید آن نشان نمی‌دهند. همین وضعیت برای بی ام دبلیو i8 صدق می‌کند. در حال حاضر استقبالی از این خودروهای هیبریدی صورت نگرفته و این مساله می‌تواند ناشی از وضعیت نامناسب بازار یا قیمت بالای این خودرو باشد.

اگر خودروی آلمانی دارید مراقب جیبتان باشید!

واژگون شدن ب ام و i8 در ایران؟!

نمایندگی شماره 16 پرشیا خودرو

 

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

  • هومن | 15/04/1394 در 13:55

    براي پولدارهاس-بقيه حسرت ميخورن.

    • مهیار | 03/05/1394 در 15:57

      سلام اقای هومن این چیزی که شما میگی اثلا خوب نیست

کیوسک مطبوعاتی