خبری از افزایش قیمت خودرو ها نیست

در حالی شورای رقابت اواخر هفته گذشته ابلاغیه افزایش قیمت برخی از محصولات ایران خودرو و ساپیا مصوب چهار خرداد را منتشر کرد که بار دیگر شائبه افزایش قیمت محصولات خودرو سازان نگرانی مشتریان خودرو را در پی داشت.

به نقل از دنیای اقتصاد، انتشار این خبر در حالی صورت گرفت که به‌دنبال ابلاغ مصوبه 4خردادماه این شورا، شرکت سایپا قیمت محصولات خود را افزایش داد، اما ایران خودرو این افزایش را اعمال نکرد. حال در شرایطی که خبر ابلاغ افزایش قیمت برخی از محصولات ایران خودرو طی هفته‌های گذشته خبرساز شد، شورای رقابت بار دیگر سقف مجاز افزایش قیمت محصولات شرکت‌های خودروساز را اعلام کرد. به‌دنبال ابلاغیه جدید شورای رقابت در خصوص سقف مجاز افزایش قیمت محصولات شرکت‌های خودروساز، تصور عموم مردم بر آن بود که قیمت خودرو بار دیگر افزایش یافته است، اما به گفته رضا تقی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش سایپا این ابلاغیه درواقع همان مصوبه افزایش قیمت خردادماه است و افزایش دوباره‌ای صورت نگرفته است.

گزارش خودرو

تقی‌زاده با بیان اینکه قیمت‌گذاری محصولات در سال جاری تنها یکبار صورت گرفته و ابلاغ شده است، می‌گوید: در انتهای سال 94 درخواستی در مورد قیمت‌گذاری محصولات سایپا به شورای رقابت ارائه کرده بودیم که 4 خرداد ماه سال جاری با آن موافقت شد و جدول قیمتی ارائه شده ازسوی شورا در هفته گذشته نیز همان مصوبه قبلی است. بنابر مصوبه شورای رقابت سقف مجاز افزایش قیمت محصولات گروه سایپا 4/ 0 درصد و محصولات ایران خودرو 81/ 1 درصد تعیین شده است. به‌رغم آنکه شرکت ایران خودرو نیز مجاز به افزایش قیمت محصولات خود بنابر مصوبه شورا بود، اما این شرکت تاکنون تغییری در قیمت محصولات خود اعمال نکرده و از هر گونه افزایش قیمتی دست نگاه داشته است. بر این اساس بسیاری از کارشناسان رویکرد ایران خودرو را در راستای تحریک بازار عنوان کرده‌اند.

خودروهای جدید و بازار سیاه داغشان

با ریزش برگ های پاییزی قیمت خودرو هم ریزش کرد!

ورود خودروهای مدل 2017 به ایران

قیمت خودرو های داخلی از کارخانه تا بازار

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!