پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

MVM_110_electrinc_ام وی ام 110_الکتریک

معرفی نخستین خودرو الکتریکی ایران

با توجه به آلودگی هوا و افزایش تعداد شهرهای آلوده بر اثر استفاده از خودروهای شخصی، افزایش خسارت های مالی و جانی امری مورد انتظار و شاید اجتناب ناپذیر باشد. هرچند که دولت و شهرداری با همکاری پلیس با ارائه طرح ترافیک، طرح زوج و فرد، افزایش استاندارد بنزین و… سعی دارند میزان آلودگی را […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۴

با توجه به آلودگی هوا و افزایش تعداد شهرهای آلوده بر اثر استفاده از خودروهای شخصی، افزایش خسارت های مالی و جانی امری مورد انتظار و شاید اجتناب ناپذیر باشد. هرچند که دولت و شهرداری با همکاری پلیس با ارائه طرح ترافیک، طرح زوج و فرد، افزایش استاندارد بنزین و… سعی دارند میزان آلودگی را کم کنند. اما برای بسیاری از شهروندان استفاده از خودرو لازمه زندگی روزمره است. بنابراین استفاده از خودروهای الکتریکی ممکن است بهترین گزینه برای زندگی درون شهری باشد.

خوشبختانه در حال حاضر طرح هایی برای حمایت از واردات خودروهای الکتریکی و حمایت از خریداران در دست بررسی است که می تواند نویدی برای زندگی بهتر و پاک تر باشد. شرکت مدیران خودرو به تازگی از یک خودرو MVM رو نمایی کرده است که به دو صورت بنزینی و الکتریکی تولید خواهد شد.

MVM_110_electrinc_ام وی ام 110_الکتریک

البته شایان ذکر است که نباید از یک خودرو الکتریکی انتظار قدرت و سرعت یک خودرو بنزینی را داشت ولی باید توجه کرد در شهرهای شلوغی مانند تهران سرعت مسئه چندان مهمی نیست. ولی با توجه به طرح جایگزین زوج و فرد استفاده از خودروهای الکتریکی امکان تردد در طرح را به افراد میدهد که نکته قابل تاملی است. امید است با حمایت دولت نمونه الکتریکی این خودرو کوچک با قیمتی معقول به دست مصرف کنندگان دوست دار محیط زیست برسد.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی