تصاویری مبهم از تسلا مدل Y

تسلا به تازگی یک سری تصویر مبهم از کراس اوور مدل Y خود منتشر کرده است. این تصاویر سایه مانند که خبر از آمدن یک کراس اوور جدید تماما الکتریکی را به ما می دهد کاپوت شیب دار و چرخ های عظیم الجثه ای را به نمایش گذاشته است. این خودرو یک کراس اوور کامپکت است که احتمالا قیمت کمتری نسبت به برادر بزرگ‌ تر خود یعنی تسلا مدل X خواهد داشت.

تصاویر این کراس اوور برقی در کنفرانس سالانه سهام داران تسلا منتشر شده و اطلاعات بیشتری در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است. تصاویر منتشر شده این نظریه را که طراحی مدل Y مبتنی بر شاسی بلند تسلا مدل X بوده و مشخصات مشابه زیادی با آن دارد را تا حدودی تایید می کند.

هرچند که تصاویر سایه مانند خیلی اطلاعات زیادی در اختیار ما قرار نمی دهد اما به نظر می رسد که این خودرو عضلانی بدون آینه بغل بوده، از کاپوت شیب دار و چرخ های عظیم الجثه ای نیز برخوردار است.
چیزی که سبب توجه زیاد رسانه ها به این خودرو شده، طراحی نسبت مشابه آن با مدل X نیست.

تسلا مدل 7بنابه گفته های ایلان ماسک در این خودرو از هیچ گونه چرمی استفاده نشده و حتی ممکن طراحان و مهندسان آن فرمان را نیز از این خودرو حذف کنند.البته بسیاری معتقد اند که ایلان ماسک در این رابطه شوخی کرده و امکان نداره خودرویی بدون فرمان راهی بازار شود.با این وجود خودروسازان بسیاری پیش از این از خودروهای خودمختار بدون فرمان رونمایی کرده اند که از جمله آن ها می توان به جنرال موتور اشاره کرد. مسلماً تا زمان رونمایی رسمی از مدل Y در این رابطه نمی توان اظهار نظر قطعی کرد.

ماه گذشته ایلان ماسک یک برنامه زمانی حدودی برای تسلا مدل Y معرفی کرده و عنوان کرد که احتمالا این خودرو در بازه زمانی بین اواخر سال جاری و اوایل سال آینده میلادی معرفی شده و اطلاعات بیشتری از آن در اختیار رسانه های قرار خواهد گرفت.
البته ایلان ماسک در مصاحبه دیگری نیز عنوان کرده بود که این خودرو نهایتا ظرف 24 ماه آینده به مرحله تولید انبوه خواهد رسید. بدین ترتیب احتمالا کراس اوور جدید تسلا قبل از سال 2020 راهی جاده می شود. تسلا به غیر از چندین تصویر سایه مانند اطلاعت دیگری از این خودرو منتشر نکرده است.

تصویر مبهم تسلا مدل 7

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بیش از نیم میلیون نفر مبلغ هزار دلار برای تولید این خودرو سرمایه گذاری کرده اند در حالیکه هنوز حتی تولید آن هم شروع نشده است. البته تعدادی از این سرمایه گذاری های همانطور که انتظار می رفت، لغو شده است.
شنیده می شود که این خودرو در تاسیسات تسلا در شهر فریمانت ایالت کالیفرنیا تولید نخواهد شد مدیران تسلا عنوان کرده اند که تولید این کارخانه پیش از این نیز از ظرفیت آن بیشتر است و جائی برای اضافه کردن خط تولید یک خودروی جدید در آن وجود ندارد. به این ترتیب هنوز اطلاعاتی در مورد مکان تولید مدل Y در دسترس نیست.

ایلان ماسک پیش از این عنوان کرده بود که تلاش تسلا بر این است که چالش های به وجود آمده بر سر راه تسلا 3 را از سر راه مدل Y بردارد و این مدل را در مسیر ساده تری راهی بازار کند. تسلا برای تولید اولین سدان خود با مشکلات زیادی مواجه شد.
این مدیر ارشد توضیح داده است که با توجه به تجربه هایی که از تولید مدل 3 به دست آورده می تواند با قاطعیت عنوان کند که این کمپانی می توانست این خودرو را بسیار راحت تر تولید کند. به عقیده او مدل Y می تواند یک انقلاب صنعتی به پاکند.

تصویر مبهم از تسلا مدل 7

بازه قیمتی که برای این خودرو حدس زده می شود چیزی بین قیمت تسلا مدل X و مدل 3 بوده و کارشناسان معتقد اند قیمت مناسب برای مدل پایه این خودرو چیزی در حدود 45 هزار دلار است.

ایلان ماسک در کنفرانس سالانه این کمپانی به سهام داران آن این وعده دارد که به احتمال زیاد تسلا از اواخر ماه ژوئن قادر خواهد بود هفته ای 5 هزار خودرو از مدل های مختلف این کمپانی را راهی جاده ها کند.
این مدیرعامل امیدوار است که تا پایان سال 2018 نسخه ای 35 هزار دلاری تسلا مدل 3 نیز راهی جاده ها شود. این خودرو دیفرانسیل عقب به یک بسته باتری کوچکتر از سایر مدل های موجود در بازار مجهز خواهد بود.

منبع : دیجیاتو

نسخه Performance تسلا مدل 3 تولید خواهد شد

هیوندای با جنسیس Essentia به رقابت با تسلا می رود

بمب تسلا

فولکس واگن به مصاف تسلا میرود

نظر شما !!