مترو پرند فعال سازی می شود / مروری بر روند پیشرفت مترو شهرهای حومه تهران

وزارت راه و شهرسازی در روزهای اخیر جلسه‌ای با استانداری و مدیران شهرداری داشته و در پی آن به توافقاتی برای فعال‌سازی پروژه مترو پرند دست پیدا کرده است. شهرداری تهران مسوولیت اتصال مترو فرودگاه امام (ره) به شهر جدید پرند را بر عهده دارد که متاسفانه مدتی است فعالیت چشمگیری در آن مشاهده نمی‌شود.

به دنبال اعتبار مترو پردیس برای سال آینده هستیم

حبیب‌الله طاهرخانی درباره وضعیت مترو پردیس هم گفت: طرح مترو پردیس در دست مطالعه است و امیدواریم بتوانیم در سال آینده برای آن ردیف اعتباری بگیریم. اعتبارات این پروژه هم قاعدتا باید از طریق فاینانس تامین شود. این پروژه با توجه به مقیاس بزرگ آن به بیش از 1500 میلیارد تومان منابع نیاز دارد و اختصاص ردیف‌های استانی برای آن چندان ثمربخش نخواهد بود. هم‌چنین مطالعات نهایی پروژه قطار سهند ـ تبریز و نیز قطار صدرا ـ فولاد شهر انجام شده است.

مترو هشتگرد امسال افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این‌که توسعه حمل و نقل ریلی یکی از اولویت‌های ما در شهرهای جدید است، خبر داد: برنامه‌ ما این است که امسال مترو هشتگرد و اتصال آن به مترو گلشهر کرج را افتتاح کنیم. هم‌چنین پروژه متروی بهارستان ـ اصفهان پیشرفت مناسبی دارد و امسال بخش ریل‌گذاری آن تکمیل می‌شود و ایستگاه آن را در قالب مشارکت آغاز می‌کنیم. فقط بخش برق و سیگنالینگ باقی می‌ماند که در سال آتی انجام می‌شود. هم‌چنین مجوز شورای اقتصاد برای تامین مالی قطار برقی مشهد ـ گلبهار از طریق فاینانس دریافت شده و در عین حال این پروژه از طریق اعتبارات عمومی کاملا فعال است و در قطعات مختلف، پیشرفت مناسبی دارد.

از ظرفیت راه آهن برای شهرهای جدید استفاده می‌کنیم

طاهرخانی تصریح کرد: در عین حال در مجموعه شهرهای جدید، استفاده از ظرفیت راه آهن را برای حمل و نقل عمومی مدنظر قرار داده‌ایم. خط راه آهن تهران ـ پرند هم‌اکنون فعال است. خط آهن اندیشه ـ شهر قدس را نیز در دست اقدام داریم.

منبع: ایسنا

 

افتتاح فاز نخست خط 6 مترو تا پایان شهریور ماه

افزایش قیمت بلیت مترو از امروز/ تخفیف برای استفاده از کارت اعتباری

قیمت بلیت مترو تهران–کرج تصویب شد

افزایش قیمت بلیت مترو از اردیبهشت 97/ فعلا خبری از افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس نیست

افزایش ظرفیت ناوگان ریلی تهران با ورود واگن های جدید به مترو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!