استون مارتین DBS 59، یادبودی از قهرمان لمانز

استون مارتین به منظور یادبود خودرو DBR1 که در سال 1959 قهرمان مسابقه لمانز شده بود یک نمونه با نام DBS 59 را معرفی کرده است. خودرو DBR1 توانست در سال 1959 با رانندگی کارول شلبی و روی سالوادوری قهرمان مسابقه 24 ساعته لمانز شود.

استون مارتین DBS 59 (1)

DBS 59 در واقع همان نمونه DBS Superleggera است که با رنگ سبز مخصوص رنگ آمیزی شده است. سقف خودرو هم از جنس فیبر کربن ساخته شده است و بر روی برخی قسمت های بدنه رگه ها برنزی دیده می شود. همانند نمونه DBS Superleggera این خودرو هم از موتور 715 اسب بخاری و سقف سرعت 337 کیلومتر بر ساعت بهره می برد. به منظور مقایسه، استون مارتین DBR1 با موتور 2.9 لیتری خود 250 اسب بخار قدرت تولید می کرد.

استون مارتین DBS 59 (3)

از این خودرو افسانه ای تنها 5 نمونه بین سال های 1956 تا 1959 ساخته شد و امروزه به عنوان یکی از گران ترین خودروهای استون مارتین شناخته می شود. پارسال در حراجی RM یک نمونه از این خودرو با قیمت 22.5 میلیون دلار به فروش رفت. کمپانی استون مارتین تنها 24 نمونه از DBS 59 را خواهد ساخت که هر کدام شماره مخصوص به خود را خواهند داشت. هم چنین کلاه و دستکش مخصوصی هم به منظور یادبود DBR1 افسانه ای بر روی این خودرو عرضه خواهد شد.

استون مارتین DBS 59 (2)

نویسنده: ارشیا شیخ الاسلامی

استون مارتین والکایری در یک قدمی تولید

هایپر کار استون مارتین ، قوی ترین موتور تنفس طبیعی جهان را خواهد داشت!

جیمز باند باز می گردد / استون مارتین DB5 بار دیگر تولید خواهد شد

استون مارتین والکایری AMR از آن چیزی که فکر می کنید سریع تر خواهد بود!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!