جمع آوری گیت های اخذ عوارض آزادراهی امسال عملیاتی می شود

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از جمع آوری گیت های اخذ عوارض در آزادراه ها خبر داد. بیش از ۸ سال است که وزارت راه به دنبال پیاده سازی ETC بود. این کار زمانی با بانک مسکن آغاز شد اما به دلیل چند مشکل که یکی از آنها فرار پرداخت بود ادامه نیافت. با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شرکتی بی ال تی ایجاد شد. این سیستم تمام گیت‌های آزادراهی را جمع‌آوری می‌کند. 

امیر امینی معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری سومین نمایشگاه حمل و نقل با اشاره به تصویب اساسنامه صندوق توسعه حمل‌ونقل به عنوان پایه حل مشکل تامین منابع این بخش خواهد بود، اظهار کرد: این صندوق تامین ناوگان، بیمه و تضمین سرمایه‌گذاری و احداث زیرساخت‌های حمل و نقلی طراحی شد و اجازات خاصی در اساسنامه گرفته شده تا بتواند به تامین زیرساخت‌ ها و توسعه راه‌ ها و نگهداری آنها کمک کند.

وی ادامه داد: انتشار اوراق ارزی توسط دولت یکی از مشکلات ما بود که این اجازه در صندوق توسعه حمل و نقل اخذ شده که پس از اجرایی شدن ساختار تشکیلاتی این صندوق، با ماهیت و ساختار توانمند می‌تواند به صورت فعال در عرصه حمل‌ونقل در راستای حمایت از بخش خصوصی ورود قوی داشته باشد.

وی به مشکل میزان مالیاتی در تفسیر ماده ۳ قانون مشارکت در پروژه‌های راه و شهرسازی یادآور شد: این تفسیر باعث می‌شد که به سود اقدامات انجام شده در آزادراه‌ها مالیات بسته می‌شد، آیین‌نامه اجرایی قانون در ماده ۵۰ اصلاح شد و به صراحت مضامین تبصره ۳ را مشخص و در ۴ بند اعلام کرد.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع با بیان این‌که امروز تکلیف سرمایه‌گذاران بخش حمل و نقل کاملا مشخص است، افزود: الکترونیکی کردن و جمع‌آوری عوارض آزادراه‌ها یکی از برنامه‌هایی است که امسال عملیاتی می‌شود. بیش از ۸ سال است که وزارت راه به دنبال پیاده سازی ETC بود. این کار زمانی با بانک مسکن آغاز شد اما به دلیل چند مشکل که یکی از آنها فرار پرداخت بود ادامه نیافت. با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شرکتی بی ال تی ایجاد شد، این سیستم تمام گیت‌های آزادراهی را جمع‌آوری می‌کند. هفته گذشته در آزادراه تهران-ساوه نمونه آزمایشی این گیت‌ها اجرا شد و در مرحله آزماش نرم‌افزار قرار دارد.

منبع: مهر

ماجرای ارسال پیامک بدهی عوارض به شهروندان چیست؟

افزایش 17 درصدی عوارض آزادراهی به صلاح نیست

پرداخت عوارض آزادراه ها تا پایان سال الکترونیکی می شود

طرح الکترونیکی کردن عوارض آزادراه‌ها نیمه دوم سال جاری اجرایی می شود

جزییات نرخ عوارض آزادراه ها با 20 درصد افزایش اعلام شد + جدول

افزایش نرخ عوارض آزادراه ها پس از ۱۸ ماه/ از ۱۹ آزادراه موجود در کشور، ۳ آزادراه دولتی هستند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!