پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آلودگی_هوا

آلوده ترین مناطق تهران براساس گزارش کیفیت هوای تهران

گزارش کیفیت هوای تهران نشان از کاهش آلودگی هوا نسبت به سال گذشته دارد. بر اساس این گزارش آلوده ترین مناطق تهران محله گلبرگ و دانشگاه شریف می باشد. نتایج حاصل از گزارش کیفیت هوای تهران در ماه گذشته، حکایت از افزایش دو برابری روزهای سالم در مرداد ماه سال جاری، نسبت به روزهای ناسالم […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۱۵ شهریور ۱۳۹۴

گزارش کیفیت هوای تهران نشان از کاهش آلودگی هوا نسبت به سال گذشته دارد. بر اساس این گزارش آلوده ترین مناطق تهران محله گلبرگ و دانشگاه شریف می باشد.

نتایج حاصل از گزارش کیفیت هوای تهران در ماه گذشته، حکایت از افزایش دو برابری روزهای سالم در مرداد ماه سال جاری، نسبت به روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه در مقایسه با مرداد ماه سال گذشته دارد.

  به نقل از ایسنا، هر چند وضعیت پاک در هیچ یک از روزهای مرداد امسال رخ نداده؛ اما تعداد روزهای سالم که مرداد پارسال 15 روز بود، امسال با دو برابر رشد به 30 روز افزایش یافته،‌ البته هم در مرداد 93 و هم در مرداد 94، ثبت یک روز هوای ناسالم برای عموم افراد جامعه به چشم می‌خورد که این روز در مرداد امسال، دوشنبه 19 مرداد بوده است.

  بر اساس گزارشی که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وضعیت کیفیت هوای پایتخت در ماه گذشته منتشر کرده، هوای مرداد سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در شرایط نسبتاً مطلوب‌تری قرار داشته، ضمن این که در بررسی 5 ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با پارسال، تعداد روزهای پاک از 7 روز به 10 روز و تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه نیز از 33 روز به 36 روز افزایش پیدا کرده، ‌در صورتی که تعداد روزهای ناسالم در هر دو بازه زمانی، دو روز بوده است.

  این گزارش حاکی است در 5 ماهه ابتدایی امسال و اساساً در سه سال گذشته، آلاینده اصلی هوای تهران ذرات معلق زیر دو و نیم میکرون و بعد از آن، ذرات معلق زیر 10 میکرون است و این روزها وقوع پدیده گرد و غبار، عمده‌ترین عامل افزایش غلظت آلاینده‌­های هوای تهران، ذرات معلق است که عمدتاً به علت وزش تندباد از سوی غرب تهران و عبور این سامانه از چشمه‌های تولید گرد و غبار رخ می‌دهد.

  آلوده ترین مناطق تهران کدامند؟!

  بر اساس گزارش سایت تهران سما، ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در مناطق 22 گانه تهران، به ترتیب محله سعادت‌آباد در شمال غرب شهر (منطقه 2) و محله پیروزی در شرق شهر (منطقه 13) با بیشترین روزهای پاک، سالم‌ترین هوا و در مقابل محله گلبرگ در شرق شهر (منطقه 8) و محدوده دانشگاه صنعتی شریف در غرب شهر (منطقه 2) با بیشترین روزهای ناسالم، آلوده­ترین هوا را با استناد به گزارش ایستگاه‌های مذکور از 22 منطقه تهران داشته‌اند.

  اسقاط 19 هزار ماشین سنگین فرسوده تا پایان امسال

  طرح زوج و فرد بر آلودگی هوا بی تاثیر است.

  ممنوعیت تردد خودروهای بالای 20 سال

  تاکسی های هیبرید در تهران

  یارانه ویژه برای تولید خودروهای دوگانه سوز و برقی

  استراتژی صنعت خودرو به پیشنهاد مجلس

  برچسب‌ها : آلودگی هوا

  دیدگاه خود را بنویسید

  کیوسک مطبوعاتی