پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سازمان امور مالیاتی از صفر درصد شدن ارزش افزوده خدمات ریلی بار خبر داد. 

ارزش افزوده خدمات ریلی بار صفر درصد شد

سازمان امور مالیاتی از صفر درصد شدن ارزش افزوده خدمات ریلی بار خبر داد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سازمان امور مالیاتی بخشنامه‌ای در خصوص صورتجلسه شماره ۴۱-۲۰۱ مورخ ۲۶ اسفند ۹۷ شورای عالی مالیاتی در ارتباط با حکم بند ب ماده ۵۲ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور نسبت به مالیات بر ارزش […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

سازمان امور مالیاتی از صفر درصد شدن ارزش افزوده خدمات ریلی بار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سازمان امور مالیاتی بخشنامه‌ای در خصوص صورتجلسه شماره ۴۱-۲۰۱ مورخ ۲۶ اسفند ۹۷ شورای عالی مالیاتی در ارتباط با حکم بند ب ماده ۵۲ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور نسبت به مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی را روز گذشته ابلاغ کرد.

متن این بخشنامه (نسخه ابلاغی) به شرح زیر است:

با توجه به حکم بند (ب) ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مبنی بر اینکه مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی علاوه بر معافیت مذکور در بند (۱۲) ماده (۱۲) قانون مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر محاسبه خواهد شد. از آنجایی که به موجب بند (۱۲) ماده (۱۲) قانون مالیات بر ارزش افزوده، خدمات حمل و نقل عمومی مسافری درون و برون شهری جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی از پرداخت مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، بنابراین در اجرای حکم بند (ب) ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه در طول اجرای برنامه مذکور علاوه بر معافیت خدمات حمل و نقل عمومی مسافری ریلی، مالیات و عوارض ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی بار با نرخ صفر محاسبه و به استناد ماده (۱۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات‌هایی که در موقع خرید کالا یا خدمت برای فعالیت‌های اقتصادی خود به استناد صورتحساب‌های صادره موضوع این قانون پرداخت نموده اند، با رعایت مقررات قابل استرداد است.

بدیهی است رعایت مفاد این بخشنامه در خصوص آن دسته از پرونده های مالیات بر ارزش افزوده که در مراحل دادرسی مطرح هستند الزامی است.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی