پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

واردات خودرو_خودرو لوکس

تعرفه جدید واردات خودرو + جدول قیمت

مهدی کرباسیان، رییس‌کل گمرک به تازگی پیشنهاد تعرفه جدید واردات خودرو را اعلام کرده است. طبق این پیشنهاد واردات خودرو تا 3000 سی سی آزاد خواهد شد. این نامه در اواخر مردادماه نوشته شده و نظام جدید را برای تعرفه واردات خودرو پیشنهاد می‌کند که بر اساس آن، تعرفه واردات خودروها بر اساس ترکیبی از […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

مهدی کرباسیان، رییس‌کل گمرک به تازگی پیشنهاد تعرفه جدید واردات خودرو را اعلام کرده است. طبق این پیشنهاد واردات خودرو تا 3000 سی سی آزاد خواهد شد.

این نامه در اواخر مردادماه نوشته شده و نظام جدید را برای تعرفه واردات خودرو پیشنهاد می‌کند که بر اساس آن، تعرفه واردات خودروها بر اساس ترکیبی از حجم موتور و قیمت آن‌ها خواهد بود.

در نظام جدید تعرفه‌ای پیشنهادی، حداقل تعرفه برای واردات خودروهای بنزین سوز معادل 40 درصد در نظر گرفته شده ضمن آنکه واردات خودروهایی با حجم موتور 3000 سی‌سی با تعرفه 150درصدی نیز آزاد شده است.پیشنهاد تعرفه گمرک_شهریور 94

در این راستا محمدرضا نجفی منش عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران در گفتگو با ایلنا اظهار داشت : نقدی که بر این نامه وجود دارد این است که ضرورت دارد برای خودروهایی که نمونه داخلی آن تولید می شود تعرفه بیشتری در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه برای افزایش درآمد دولت افزایش تعرفه ها درست است گفت: برای حمایت از تولیدات داخل و سود معقول برای واردکنندگان پیشنهاد گمرک منطقی است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان ایران در پاسخ به این پرسش که آیا انتظار جامعه برای کاهش نرخ خودرو منطقی است افزود: رکود در بخش خودرو برای حالت انتظاری است که در جامعه بوجود آمده اما هم اکنون شاهد آن هستیم که نه تنها بهای دلار کاهش نداشته بلکه افزایش نیز داشته است هر چند بهای ارز هنوز واقعی نیست و دولت سعی در پایین نگه داشتن آن دارد.

 کاهش قیمت خودروهای وارداتی در 6 ماه اول 94

تردد غیرقانونی خودروهای پلاک اروند در خوزستان

پایان یکه تازی واردکنندگان خودرو

ولوو XC90 به ایران وارد می شود.+ قیمت

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

  • احسان | 27/06/1394 در 23:14

    خسته نباشی دلاور !! یه وقت ضرر نکنید ما راضی نیستیم !!

کیوسک مطبوعاتی