وزارت کار، پیگیری مطالبات قعطه سازان را درستور کار خود قرار داد

به گفته ی مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار وزارت کار و رفاه اجتماعی در راستای صیانت از نیروی انسانی شاغل صنایع قطعه سازی پیگیر مطالبات فعالان حوزه قطعه سازی است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

کریم یاوری مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره مهمترین مشکلات و موانع صنعت خودروسازی کشور و تاکید بر لزوم صیانت از نیروی کار اظهار کرد: حدود 80 هزار نفر کارگر در 300 کارگاه قطعه سازی به طور مستقیم مشغول فعالیت و تولید قطعه هستند؛ ضمن اینکه صنعت قطعه سازی، مشاغل غیر مستقیم فراوانی را نیز رونق می بخشد.

وی افزود: بر اساس دستور صریح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی انسانی شاغل در صنایع قطعه سازی، جلسات متعددی برای حل مشکل صنعت مذکور با انجمن‌های صنفی کارفرمایان صنعت مذکور برگزار شده و از جمله تصمیمات گرفته شده در پایان سال 97 تقسیط بدهی‌های بیمه‌ای قطعه سازان و حتی پرداخت حق بیمه جاری طی سه ماهه پایانی سال قبل بر مبنای 7 درصد پرداخت نقدی و مابقی به صورت اقساط دوازده ماهه بوده است.

یاوری ادامه داد: برای حل مشکلات صنایع قطعه سازی ابتدا باید سهامداران، مالکان، مدیران و کارفرمایان بنگاه‌ها اهتمام و توجه ویژه و لازم به عمل آورند و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های صادر کننده مجوز فعالیت نیز کمال همراهی و همکاری را به عمل آورند در غیر این صورت می‌بایستی از طریق کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استانی به ریاست استانداران و ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور به ریاست وزیر صنعت معدن و تجارت موضوع پیگیری و مشکلات حل و فصل شود.

گزارش خودرو

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار اظهار کرد: عمده مشکلات مرتبط با واحدهای قطعه سازی کمبود نقدینگی، بدهی‌های مالیاتی، بانکی و بیمه‌ای و طلب از خودرو سازان و نوسانات قیمت ارز و کاهش سفارشات و فروش محصولات است.

یاوری گفت: امیدواریم با پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی تولید کنندگان خودرو و همراهی بانک‌ها و جلوگیری از واردات و قاچاق کالا، حمایت همه جانبه‌ای از این صنعت اشتغال‌زا به عمل آید.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بر اساس دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این وزارتخانه در جهت صیانت از نیروی کار و تثبیت اشتغال و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه‌ها همه گونه همراهی و همکاری و مساعدت را با مدیران و کارفرمایان تا کنون مبذول داشته و از این پس نیز این همکاری را ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

بیعت خودروسازان با شرکت های دانش بنیان/ عزم جدی برای داخلسازی قطعات

قطعه سازان قلب تپنده صنعت خودروسازي

هجمه به صنعت خودرو آب در آسیاب دشمن ریختن است

حضور ساپکو با رویکردی جدید در سیزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!