تعداد ایستگاه های خط 7 مترو تهران افزایش یافت

به گفته ی مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) تعداد ایستگاه‌های خط ۷ مترو تهران به ۱۶ ایستگاه افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی امام مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به افتتاح دو ایستگاه میدان محمدیه و بسیج (حدفاصل ایستگاه‌های مهدیه تا بسیج)، گفت: این آمادگی را داریم که از مهرتا پایان امسال هر ماه، یک ایستگاه را در خط هفت مترو وارد مدار بهره‌برداری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اولویت ما تکمیل خطوط 6 و 7 مترو تهران است، بیان کرد: بخش میانی و شمالی خط هفت را در دو مرحله زمانی تیر و اسفند سال گذشته با 8 ایستگاه افتتاح کردیم، که تعداد این ایستگاه‌ها با احتساب مجموعه ایستگاه‌های بهره‌برداری شده طی ماه‌های آینده در سال 98 به 16 ایستگاه خواهد رسید و همچنین 6 ایستگاه باقیمانده در برنامه سال 99 بوده که در مجموعه با تامین منابع مالی و تکمیل خط 7؛ شاهد 22 ایستگاه با 27 کلیومتر تونل در این خط خواهیم بود.

این مقام مسئول در ادامه در خصوص خط 6 مترو تهران با تأکید بر اینکه اولین افتتاح ما در خط 6 مربوط به ایستگاه میدان امام حسین (ع) است، افزود: این ایستگاه با خط یک و دو تقاطع دارد و نقطه پر ترددی در تهران محسوب می‌شود.

امام با اشاره به اینکه 9 کیلومتر جنوبی خط 6 (حدفاصل دولت‌آباد تا میدان شهدا) در هجده فروردین سال جاری با حضور رئیس جمهور، به بهره‌برداری رسید، گفت: مرحله بعدی افتتاح حدفاصل ایستگاه تربیت مدرس در منطقه 2 تا ایستگاه ستاری در منطقه 5 است.

وی در خصوص بودجه مورد نیاز برای تکمیل خطوط 6 و 7، اشاره کرد: در شرایط فعلی بودجه مورد نیاز 7 هزار میلیارد تومان است که البته این رقم تا انتهای پروژه ثابت نیست چرا که قیمت‌ها و هزینه در حال تغییر است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)ادامه داد: در سال 96 هزینه احداث یک کیلومتر خط مترو با همه وسایل، تجهیزات و ناوگان آن حدود 250 میلیارد تومان بود که در حال حاضر این رقم از 550 میلیارد تومان فراتر رفته و رقم آن برای سال آینده قابل پیش‌بینی نیست.

وی تصریح کرد: ممکن است اینگونه گفته شود که با توجه به اینکه بخش بسیاری از مصالح ساختمانی در بخش تاسیساتی مترو از داخل کشور تامین می‌شود لذا نباید قیمت افزایش یابد، اما باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که در شرایط فعلی اقتصادی قیمت تولیدات داخلی نیز افرایش داشته است.

انتهای پیام/ منبع: فارس

4 رام قطار وارد خطوط متروی پایتخت شد

نیاز پایتخت به راه اندازی 6 خط مترو

ورود دوچرخه به مترو در روزهای تعطیل بلامانع است

کمبود واگن بزرگترین مشکل مترو شهری

لزوم تکمیل فضاهای پشتیبان خطوط مترو تهران

پیشرفت 95 درصدی ایستگاه متروی بسیج

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!