پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خط تولید

خودروسازان در پرداخت مطالبتشان به قطعه سازان وفادار نیستند/ ضرورت ممانعت دستگاه‌ های نظارتی برای واردات برخی قطعات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ایران معتقد است، خوروسازان در قبال پرداخت مطالبشان به قطعه سازان وفادار نیستند و همین امر برخی قطعه سازان را تا مرز تعطیلی کشانده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات کنونی قطعه سازان […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ایران معتقد است، خوروسازان در قبال پرداخت مطالبشان به قطعه سازان وفادار نیستند و همین امر برخی قطعه سازان را تا مرز تعطیلی کشانده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات کنونی قطعه سازان گفت: کمیسیون صنایع و معادن جلسات مختلفی را در خصوص مشکلات قطعه سازان و مطالبات آنها از خودروسازها داشت که در اقدام اخیرچند ماه گذشته 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به خودروسازها اعطا شد تا از این طریق معوقات قطعه سازان را پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه هنوز بخش زیادی از مطالبات قطعه سازان باقی مانده است، تصریح کرد: یکی از مشکلات در این زمینه این است که خودروسازها به وعده‌های خود برای پرداخت مطالبات به قطعه سازان وفادار نیستند و همین امر سبب شده سرمایه در گردش قطعه ساز با کاهش قابل توجهی مواجه شود و عملا برخی‌ها تا مرز تعطیلی نیز پیش رفته‌اند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توان بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات در شرایط کنونی محدود است، بیان کرد: با توجه به مشکلات بانک‌ها اینکه بخواهیم آن‌ها را به پرداخت مجدد تسهیلات سنگین برای خودروسازها ملزم کنیم بطور حتم این مسئله تبعات خواهد داشت؛ از این رو باید برای مطالبات قطعه سازان فکری اساسی کرد.

وی در خصوص واردات برخی قطعات از سوی خودروسازهای بزرگ با وجود تولید مشابه داخلی آن و البته با همان کیفیت خارجی، اشاره کرد: در این بخش باید نظارت و بازرسی‌های بیشتری صورت گیرد، از شرایط تحریم به عنوان فرصت و حمایت از تولید داخل استفاده شود و دستگاه‌های مربوط اجازه واردات قطعاتی را که در داخل مشابه آن تولید می‌شوند را ندهند.

انتهای پیام/

پیشنهاد می کنیم دولت واردات خودرو را با تعرفه های قبلی آزاد کند

طرح فروش تعدادی از محصولات سایپا اعلام شد

عملکرد خودروسازان زیر ذربین کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی

عرضه سه محصول جديد توسط ايران خودرو تا پايان سال جاري

برگزاری ۵ میز تعمیق ساخت داخل خودرو تا پایان سال

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی