بهينه سازي فرآيندهاي گمركي ايران خودرو

نشستي با حضور مقیمی مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو و میراشرفی رئیس كل گمرك جمهوري اسلامي ايران در راستای رفع مشكلات و بازنگری در فرآیندهای في مابين ايران خودرو و گمرك جمهوري اسلامي ايران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در اين نشست، تصميماتي مبني بر بهبود امور و رفع موانع موجود در مسير ترخيص قطعات و کالاهای ايران خودرو از گمرك اتخاذ شد.

استفاده از تسهيلات خودروهای فرسوده مربوط به سنوات قبل و پرداخت مطالبات ايران خودرو بابت اسقاط این خودروها در طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل شهري در قالب استفاده از تخفيفات ترجيحي در پرداخت حقوق ورودی کالاهای وارداتی گروه صنعتی ایران خودرو از جمله اين توافقات است.

در همين پيوند،‌ تسريع در ترخيص برخي كالاها و قطعات مانده در گمرك از جمله بخشي از قالب هاي محصول جديد ايران خودرو در دستور كار گمرك قرار گرفته است.

طبق مذاكرات صورت گرفته، گمرك جمهوري اسلامي ايران موافقت خود را با افزودن سرویس كاری در روزهاي تعطيل و يا پايان ساعت كاري عادی، براي تسريع در فرآيند امور گمركی و ترخيص كالاهاي ايران خودرو اعلام كرده است.

همچنين گمرك جمهوري اسلامي ايران همكاري لازم براي ترخيص كالا به صورت نسيه تا 90 درصد از ارزش محموله هاي ايران خودرو و همچنين ترخيص درصدي با حداقل اسناد گمركي را خواهد داشت. ايجاد و تحقق فعالان مجاز اقتصادي براي تسريع در حل مسايل گمركي و ترخیص ایمن نيز از ديگر تفاهمات صورت گرفته ايران خودرو با گمرك است.

گفتني است،‌ تصميمات اتخاذ شده در حوزه ترخيص كالا و قطعات شامل زنجيره تامين ايران خودرو و قطعه سازان نيز مي شود.

انتهای پیام/

پرداخت تامین کنندگان قطعات نظام مند شود

امضاي 2 تفاهم نامه ساپكو با دانشگاه فردوسي مشهد و شهرك هاي صنعتي

حتی یک قدم از اجرای استانداردها عقب نمی کشیم

شرایط فروش ایران خودرو برای روز چهارشنبه اعلام شد

پیشنهاد می کنیم دولت واردات خودرو را با تعرفه های قبلی آزاد کند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!