تسریع روند ساخت مترو در دستور کار قرار گرفت

مدیرعامل شرکت مترو تهران از طرح پیاده سازی سیستم مدیریت دانش در شرکت راه آهن شهری تهران و حومه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

امام مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به انجام « طرح جامع بهبود عملکرد در شرکت مترو» اظهار کرد: از سال گذشته این طرح توسط همکاران ما به منظور مشخص شدن استراتژی و راهبردهای شرکت مترو و نیز مستند سازی و بهسازی فرآیندها اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه ارکان هدایت کننده و اهداف راهبردی خروجی از این طرح برای افق ۱۴۰۹ در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در این طرح برای یک بازه زمانی ۱۱ ساله اهداف و برنامه های شرکت مترو ذکر شده است. همچنین فرآیندهای موجود در شرکت مدون شد و برخی نیز بهبود یافت. از سوی دیگر الزامات توسعه منابع انسانی برای انجام این فرآیندها مشخص شد.

این مقام مسئول با اشاره به فاز دوم طرح جامع بهبود عملکرد در شرکت مترو بیان کرد: در قالب این فاز چند پروژه در حال برنامه‌ریزی و اجرا است که یکی از این موارد طرح پیاده سازی سیستم مدیریت دانش در مترو است.

امام اشاره کرد: طرح پیاده سازی سیستم مدیریت دانش در قالب یک پروژه ۹ ماهه تعریف شده است که از ابتدای بهمن ماه سال جاری آغاز شد.

وی تصریح کرد: از آغاز به کار فعالیت متخصصان در شرکت مترو تاکنون مجموعه‌ای از «دانش های ضمنی و صریح» در صنعت ساخت مترو تولید و انباشت شده است. دانش‌های ضمنی همان دانش‌هایی است که به صورت تجربی توسط مدیران و متخصصان در سال های گذشته به دست آمده است که این دانش ها باید شناسایی، مدون و همچنین نحوه نگهداری و فراخوان آنها مشخص شود.

این مقام مسئول توضیح داد: همچنین دانش های صریح به مدارک فنی، اسناد، نقشه‌ها و در سطوح بالاتر دستورالعمل ها، شیوه نامه ها، آیین نامه ها و استانداردهایی که در حال حاضر در شرکت مترو جاری است، اشاره دارد.

امام با بیان اینکه در قالب این پروژه حوزه های دانشی در شرکت مترو مشخص می شود، تشریح کرد: همچنین تعریف کردن فرایندهای مرتبط با دانش و حتی بازتعریف دانش در حمل و نقل ریلی شهری و شرکت مترو با اجرای این پروژه انجام و در نهایت نقشه دانش برای صنعت ساخت مترو در پایتخت تهیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با پیاده سازی مدیریت دانش در شرکت مترو سرعت و دقت دستیابی به اطلاعات افزایش می‌یابد، گفت: با اجرای این پروژه می توان برای پروژه های بعدی خطوط مترو شاهد افزایش بهره وری، بالا رفتن کیفیت ساخت وکاهش هزینه ها و زمان ساخت بود.

امام در پایان تاکید کرد: هر چند که ماموریت مدیریت دانش به صورت مستقیم بومی‌سازی نیست اما با بررسی اطلاعات و تحلیل دانش های ثبت و ضبط شده و ارائه نتایج به کمیته ساخت داخل در شرکت مترو می توان به بومی سازی هر چه بیشتر صنعت مترو در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز آن کمک کرد.

انتهای پیام/ منبع: فارس

بهره برداری از ورودی شمال غربی ایستگاه مترو شهدا

کارت بلیت مترو خبرنگاران بهمن ماه شارژ می شود

ورودی شمال غربی ایستگاه مترو شهدا بزودی راه اندازی می شود

استقبال شرکت های داخلی از فراخوان بومی سازی شرکت مترو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!