پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تصادف

آمار تلفات تصادفات در ایران 30 درصد بیشتر از جهان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق آمار متوسط جهانی سوانح رانندگی،‌ میزان تلفات تصادفات در ایران باید ۱3 هزار نفر در سال باشد که این رقم فعلاً ۱۷ هزار نفر در سال است. به نقل از فارس، داوود کشاورزیان امروز در مراسم کارگاه آموزشی تخصصی فرماندهان پلیس راه راهور ناجا اظهار داشت: رابطه‌ای خاص […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۲۱ مهر ۱۳۹۴

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق آمار متوسط جهانی سوانح رانندگی،‌ میزان تلفات تصادفات در ایران باید ۱3 هزار نفر در سال باشد که این رقم فعلاً ۱۷ هزار نفر در سال است.

  به نقل از فارس، داوود کشاورزیان امروز در مراسم کارگاه آموزشی تخصصی فرماندهان پلیس راه راهور ناجا اظهار داشت: رابطه‌ای خاص و استراتژیک بین سازمان راهداری و پلیس راه وجود دارد؛‌ بخشی از وظایف سازمان راهداری جز با همکاری پلیس راه امکان پذیر نیست.

  وی ادامه داد: پلیس راه مکمل وظایف سازمان راهداری و قوانینی که توسط ما مطرح و سپس مصوب می‌شود، توسط پلیس راه تحت نظارت و اعمال است.

  وی ادامه داد: در راستای افزایش ایمنی غیر در حال حاضر کارت سلامت رانندگان ناوگان عمومی جاده‌ای به کارت هوشمند آنها متصل شده است ضمن آنکه کارت معاینه فنی ناوگان نیز به کارت خودرو وصل است و اگر هر یک از این کارت‌ها از اعتبار ساقط شود کارت دیگر نیز به همین نحو اعتبارش را از دست می‌دهد.

  رئیس سازمان راه سازی و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در دو سال گذشته تعامل مناسبی بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه ایجاد شده که این روند ادامه دارد؛‌ ارتقای ایمنی غیر و کاهش سوانح رانندگی باید محوریت همکاری‌های دو طرف باشد.

  کشاورزیان بیان کرد: در حال حاضر 400 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت در جاده‌های کشور فعال است ضمن آنکه به زودی هزار و 880 دستگاه دوربین دیگر در راه‌های شریانی کشور نصب می‌شود.

  وی افزود: در این باره مجوز شورای اقتصاد اخذ شد و از اوایل فروردین امسال قرارداد مبادله پیش‌پرداخت ارائه شد؛ مدل اجرای کار مشخص شده است و به زودی نصب دوربین‌ها آغاز می‌شود.

  رئیس سازمان راه سازی و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: همچنین عملیات نصب موقعیت‌یاب در ناوگان عمومی جاده‌ای به زودی آغاز خواهد شد و در فاز اول همه اتوبوس‌ها و ناوگان حمل سوخت و در فاز بعد همه ناوگان جاده‌ای کشور به این سامانه تجهیز می‌شوند.

  کشاورزیان اظهار داشت: قطعا نصب موقعیت یاب به ارتقای ایمنی غیر،‌ کاهش سوانح رانندگی و کاهش ساعت فعالیت رانندگان می‌انجامد.

  وی اظهار داشت: همچنین احداث پاسگاه‌های پلیس راه در دستور کار سازمان راه‌داری قرار دارد؛‌ پیشنهاد داده‌ایم از پاسگاه‌های پیش‌ساخته بتنی در این‌باره استفاده شود.

  رئیس سازمان راه سازی و حمل و نقل جاده‌ای افزود: مذاکرات با سازنده انجام و قرار داد نهایی امضا شد. ضمن آنکه پیش‌پرداخت را ارائه کردیم و در گام اول سه باب پاسگاه به عنوان نمونه ساخته می‌شود تا پس از رفع نصب و عیوب به تولید انبوه برسد.

  کشاورزیان اظهار داشت: طبق قرار داد باید 50 باب پاسگاه پلیس راه توسط سازمان راه‌داری ساخته شود که در گام اول 32 باب ساخته خواهد شد.

  وی با بیان اینکه آمار سوانح رانندگی در دنیا مطلوب نیست گفت: ما در ایران حدود 1 درصد جمعیت جهان را شامل می‌شویم؛‌ میزان تلفات سوانح رانندگی دنیا سالانه یک میلیون و 300 هزار نفر است بنابراین باید تلفات سوانح رانندگی ایران نیز حداقل به 13 هزار نفر کاهش یابد که در حال حاضر این رقم 4 هزار نفر بیش از متوسط آمار جهانی است.

  برچسب‌ها : تصادف

  دیدگاه خود را بنویسید

  کیوسک مطبوعاتی