پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اپلیکیشن تلفن همراه ، همکار پلیس در کنترل ترافیک

اپلیکیشن تلفن همراه ، همکار پلیس در کنترل ترافیک

کشور هند برای افزایش ایمنی شهروندان در بزرگراه های کشور از برنامه جدید تلفن‌همراه برای گزارش سرعت غیرمجاز وسایل نقلیه به مرکز کنترل ترافیک رونمایی کرد. راجا چاندرا مدیر مرکز کنترل ترافیک هوشمند هند اظهارکرد: به کمک این برنامه می‌توان از مردم به عنوان همکار پلیس در کنترل و افزایش نظم جاده‌ها و بزرگراه‌ها کمک […]

javankhodro
جمعه - ۲۴ مهر ۱۳۹۴

کشور هند برای افزایش ایمنی شهروندان در بزرگراه های کشور از برنامه جدید تلفن‌همراه برای گزارش سرعت غیرمجاز وسایل نقلیه به مرکز کنترل ترافیک رونمایی کرد.

راجا چاندرا مدیر مرکز کنترل ترافیک هوشمند هند اظهارکرد: به کمک این برنامه می‌توان از مردم به عنوان همکار پلیس در کنترل و افزایش نظم جاده‌ها و بزرگراه‌ها کمک گرفت.

چاندرا در مورد زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح گفت: برای اجرای این طرح باید مرکز کنترل مدیریت و شبکه تبادل اطلاعات پرسرعت در جاده‌ها ایجاد شود. وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین ملزومات قبل از اجرای این طرح ساخت بانک اطلاعاتی کامل از وسایل نقلیه، بزرگراه‌ها و مراکز ارتباطی است. این سیستم به طور اختصاری مدیریت و ارزیابی جاده‌ها نامگذاری شده است.

به کمک این برنامه تلفن‌همراه می‌توان به مردم اجازه داد تا در صورت مشاهده راننده خطرساز و بی‌توجه به علائم رانندگی با ثبت پلاک شناسایی اتومبیل مراتب را به سرعت به پلیس گزارش دهند.

در حال حاضر حدود 3000 کیلومتر از بزرگراه‌های کشور هند به طور آزمایشی به این سیستم مجهز شده است.

مسئولان سازمان کنترل ترافیک هند امیدوارند تا سال آینده اطلاعات کاملی شامل :تجاوز از مسیر اصلی، کیفیت جاده، پهنای جاده، پهنای مسیر کناری و سایر اطلاعات حیاتی لازم ،از شبکه100هزار کیلومتری بزرگراه‌های این کشور جمع‌آوری کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی